2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Izziņots 2017. gada Pasaules RX kalendārs, Latvijas posms notiks 16. un 17. septembrī

Izziņots 2017. gada Pasaules RX kalendārs, Latvijas posms notiks 16. un 17. septembrī

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji publicējuši 2017. gada kalendāra projektu. Tas gan vēl jāapstiprina FIA pasaules motorsporta padomē. Nākamā gada kalendārā paredzētas divpadsmit sacensības, kuru skaitā arī pilnīgi jauns posms Kilarnejas trasē Keiptaunā, Dienvidāfrikas Republikā (11. – 12. novembrī). Latvijas posms 2017. gadā notiks no 16. un 17. septembrī.

2017. gada sezona, salīdzinot ar 2016. gadu, sāksies divas nedēļas agrāk, pirmajam posmam notiekot Barselonā no 1. līdz 2. aprīlim. Tālāk komandas ceļos uz Portugāli, lai Montalegrē sacenstos 22. un 23. aprīlī, pēc kā gaidāma atgriešanās leģendārajā Hokenheimas trasē, kur Pasaules RX un DTM posmi būs redzami vienā nedēļas nogalē, no 5. līdz 7. maijam.

Lielbritānijas, Beļģijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Kanādas un Francijas posmiem netiek mainīts norises laiks. Tikmēr Latvijas posms 2017. gadā notiks divas nedēļas agrāk – no 16.  līdz 17. septembrim. Arī priekšpēdējais sezonas posms Vācijā pārcelts par divām nedēļām agrāk un notiks 30. septembrī un 1. oktobrī. Savukārt Pasaules RX pirmā vizīte Āfrikas kontinentā, Dienvidāfrikas Republikas pilsētā Keiptaunā, paredzēts no 11. līdz 12. novembrim.

Turpinot 2016. gadā iesākto, FIA Eiropas rallijkrosa čempionāts notiks vienlaicīgi ar pieciem Pasaules RX posmiem. Čempionātā joprojām iekļauti posmi Spānijā, Norvēģijā, Zviedrijā un Latvijā. Tikmēr vienīgā izmaiņa skars Beļģijas posmu, kura vietā iekļauts posms Francijā. Super1600 klases čempionātā būs seši posmi Portugālē, Beļģijā, Zviedrijā, Francijā, Latvijā un Vācijā), bet TouringCar čempions tiks noskaidrots piecos posmos – Spānijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā un Vācijā.

RX2 klasē – kā tagad pārsauks RX Lites Cup – 2017. gadā notiks septiņi posmi, divi no tiem pirmoreiz seriāla vēsturē būs ārpus Eiropas. Sacensību posmi notiks Beļģijā, Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Kanādā, Francijā un Dienvidāfrikas Republikā.

Esmu ļoti gandarīts, ka arī 2017. gadā pasaules rallijkrosa čempionāts Latvijā ieradīsies septembrī, kad Rīgā varēsim sagaidīt daudzos skandināvu rallijkrosa fanus, kas tik lielā skaitā, noorganizējot pat vairākus čarterreisus, bija ieradušies uz šogad Biķerniekos notikušajām sacensībām.

Turklāt, mūsu atrašanās sezonas otrajā pusē, kad sezonas finišs ir vien dažu braucienu attālumā, noteikti ļauj Latvijā paredzēto braucienu startus sagaidīt ar lielāku sportisko intrigu. Nav noslēpums, ka sezonas izskaņā katram punktam, kaut tikai psiholoģiski, bet ir lielāka nozīme!

Liels prieks, ka mums izdevies arī saglabāt vietu FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta kalendārā, un Rīgā ieradīsies maksimāli liels skaits jaudīgo Supercar automašīnu. Turklāt, nākamgad tieši Biķerniekos notiks arī priekšpiedziņas klases Super1600 sacensību posms, kurā ar panākumiem – izcīnot čempiontitulu, piedalījušies mūsu talantīgie puiši Reinis Nitišs (2013) un Jānis Baumanis (2015), un šogad startēja arī Jāņa brālis Artis Baumanis! Paredzu, ka šī būs lieliska ziņa arī mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem, kuru piloti cīnās tieši šajā ieskaites klasē, ļaujot Latvijas sacensībām kļūt par gaidītu notikumu visu Baltijas valstu autosportistiem!” RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs!

2017. GADA PASAULES RX KALENDĀRS*

 1. SPĀNIJA – BARSELONA – 1/2 APRĪLIS

 2. PORTUGĀLE – MONTALEGRE – 22/23 APRĪLIS

 3. VĀCIJA – HOKENHEIMA – 4/5/6 MAIJS

 4. BEĻĢIJA – METĒ – 13/14 MAIJS

 5. LIELBRITĀNIJA – LIDENHILA – 27/28 MAIJS

 6. NORVĒĢIJA – HELLA – 10/11 JŪNIJS

 7. ZVIEDRIJA – HEJESA – 1/2 JŪLIJS

 8. KANĀDA – TRUĀRIVJĒRA – 5/6 AUGUSTS

 9. FRANCIJA – LOEAKA – 2/3 SEPTEMBRIS

 10. LATVIJA – RĪGA – 16/17 SEPTEMBRIS

 11. VĀCIJA – ESTERINGA – 30 SEPTEMBRIS/01 OKTOBRIS

 12. DIENVIDĀFRIKAS REPUBLIKA – KEIPTAUNA – 11/12 NOVEMBRIS

*Decembrī tas vēl jāapstiprina FIA World Motor Sport Council

2016. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 1. un 2. oktobrī bija iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedza Neste, Lattelecom, Live Riga un Porsche centrs Rīga, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris CSDD.

###

Plašāka informācija:
Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv

Atstājiet komentāru