Mums raksta: Jēkabpilī, Meža ielā 6 operatīvie dienesti atbrauca, izsita logu, aizbrauca… Nevienam nav pienākums iestiklot
- Sandra Mikanovska --
- 16 augusts 2024 --
- 12Komentāri
Iedzīvotāji: “Te jums raksta no Meža ielas 6, Jēkabpilī. Esam sašutuši par situāciju mūsu mājas. 17.07.2024. sabraukuši bija visi dienesti. Tas ir - policija, atrie, pažarnieki. uz aizdomu pamata ka 11. dzīvokļa ipašnieces iespējamo bojā eju. Pažarnieki izsita logu. Pārmeklēja dzīvokli. Cilvēka tur nebija. Izrādījās, ka viņa dzīvo Viesītes veco ļaužu pansionātā. Līdz šim logs tā arī izsists stāv. Zvanījām uz namu pārvaldi, sacījām, ka lietus tur līst iekšā. Visiem tas “pie vienas vietas”. Pat nezinām vairs, ko tālāk. Atbraukt un izsist prot, bet pēc tam neliekas ne zinis. Nedomājam, ka situācija ir normāla. Ar cieņu, no Meža ielas 6, Jēkabpilī.»
Radio1.lv sazinājās ar valsts un glābšanas dienestu, lai noskaidrotu, kas notiek pēc tam, kad dienesta darbinieki pamatotu iemeslu dēļ ir kādā īpašumā izsitis logu vai atverot durvis bojājis slēdzeni.
“Ja tiek saņemta informācija, ka iespējams apdraudējums cilvēka dzīvībai, tad ugunsdzēsēji glābēji palīdz citiem operatīvajiem dienestiem iekļūt slēgtā telpā. Notikuma vietā katra no situācijām tiek izvērtēta, pirmkārt, cik pamatotas ir bažas, vai slēgtajā telpā patiesi ir cilvēks, kura dzīvība iespējams ir apdraudēta, tiek zvanīts, klauvēts pie durvīm. Tiek arī izvērtēta vispiemērotākā metode, kā iekļūt telpā – vai caur logu, vai durvīm. Piemēram, ja ir metāla durvis, tad saimnieciskāka un ātrāka metode būs iekļūt caur logu. Šie pasākumi tiek veikti Valsts policijas darbinieku klātbūtnē.
Ja tiek nolemts telpā iekļūt un tiek sabojāts logs vai durvis, tad to atjaunošanu ir jāveic īpašniekam vai namu apsaimniekotājam - atkarībā no īpašuma tiesību veida. Ja īpašnieks to nevar izdarīt, tad iespējams vērsties pēc palīdzības pašvaldībā.
Vēlreiz jāuzsver, ka ugunsdzēsēji glābēji mājokļa durvis un logus ver vaļā tikai tad, ja saņemta informācija par apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai, “ skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste.
Radio1.lv sazinājās ar namu apsaimniekotāju SIA “JK Namu pārvalde” un jautāja, kādēļ pēc iedzīvotāju lūguma netiek iestiklots logs?
“Loga iestiklošana privātīpašumā ir maksas pakalpojums,” skaidroja SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece. Viņa arī piebilda, ka namu pārvaldes rīcībā ir informācija, ka par šo situāciju informēts ir sociālais dienests. Tāpat arī zināms, ka šai kundzei ir radinieki, kas var par īpašumu parūpēties.
Radio1.lv sazinājās arī ar Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieku Induli Surkuli un jautāja, ja pēc operatīvo dienestu darbības īpašums paliek ar izsistu logu vai atvērtām durvīm un saimnieks nevar par to parūpēties, kas atbildīgs par tā drošību? Indulis Surkulis sacīja, ka uz šo notikumu netika izsaukta pašvaldības policija, notikuma vietā strādāja valsts policijas darbinieki. Viņš arī zināja sacīt, ka
trauksmi cēlusi pastniece, kas vairākas dienas pēc kārtas nevarēja sazināties ar dzīvokļa īpašnieci, lai izmaksātu pensiju. Tāpēc radās aizdomas, ka dzīvokļa īpašniecei varētu būt kaut kas atgadījies un iespējams nepieciešama mediķu palīdzība. Tika ziņots policijai, operatīvajiem dienestiem, kas ieradās minētajā adresē, lai pārbaudītu vai ar dzīvokļa īpašnieci viss kārtībā.
Taču arī šādos gadījumos atbildība par īpašumu ir tā īpašnieku kompetencē, policija nestiklo nedz logus, nedz labo durvis, ja atverot slēdzene bojāta. Indulis Surkulis, pārbaudot informāciju par minēto dzīvokli zināja teikt, ka pašvaldības policija saukta krietni iepriekš, jūlija sākumā uz Viesīti, kad šī dzīvokļa īpašniece bija pazudusi no Viesītes veselības un aprūpes centra. Izrādījās, ka kundze bija patvaļīgi atstājusi aprūpes centru un kājām devusies ceļā uz Jēkabpilī, pašvaldības policijas darbinieki viņu nogādāja atpakaļ aprūpes centrā.
Radio1.lv sazinājās arī ar valsts policiju, lūdzot komentēt situāciju, atbildi nācās gaidīt piecas darba dienas.
Tikmēr, sazinotes ar Jēkabpils novada domes Sociālās un Attīstības komitejas vadītāju, deputātu Ainaru Vasili (LZP) citā jautājumā, Radio1.lv jautāja, ko darīt šādā situācijā, kad īpašumā iekļūts pamatoti un tas atstāt ar izsistu logu, savukārt atbildīgie dienesti, pamatojoties uz likuma normām, norāda, ka loga iestiklošana nav viņu pienākums. Skaidrs, ka dzīvokļa īpašniece, atrodoties sociālajā aprūpes centrā to nevar izdarīt un radiniekiem nav spiesta lieta uzņemties atbildību par īpašumu?
Ainars Vasilis solīja šo jautājumu nokārtot un solīto izpildīja. Viņš Radio1.lv informēja, ka ir sazinājies ar SIA JK Namu pārvalde priekšnieku Jāni Antonovu un uzdevis logu iestiklot, lai lietavas nebojā īpašumu. “Vispirms parūpējamies par īpašumu, tad skaidrojam piederību un, ja vajag, piedzenam samaksu,” sacīja Ainars Vasilis.
Vēlāk sarunā ar Radio1.lv arī SIA JK Namu pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Skolniece apliecināja, ka tomēr veikti nepieciešamie darbi, lai lietus nebojā īpašumu, uzņēmuma darbinieki izsisto logu aizklājuši ar plēvi.
Dažas dienas pēc tam saņēmām atbildi arī no valsts policijas Austrumzemgales iecirkņa. Arī policijas darbinieki konstatējuši, ka īpašuma sakārtošana notikusi.
“Iepazīstoties ar Jūsu vēstules saturu, policija, lai noskaidrotu, kas šajā situācijā notikusi par aizķeršanos, atkārtoti apsekoja adresi un sazinājās ar iesaistītajām pusēm un šajā gadījumā noskaidrots, ka aizķeršanās nav – darbs ar loga atjaunošanu tiek veikts. Parasti šādās situācijās un arī šajā gadījumā likumsargi informē pašvaldību vai nama apsaimniekotāju, sociālo dienestu, kuri tālāk rīkojas savas kompetences ietvaros, kas tiek darīts arī šobrīd.
Jāpiebilst, ka arī neviens iesniegums vai sūdzība par radušos situāciju Valsts policijā nav saņemta un kā vēlreiz noskaidrots, visi savas komeptences ietvaros bija informēti un rīkojas,” teikts policijas atbildē redakcijai.
Jāsecina, ka loga aizklāšanu ar plēvi, lai dzīvoklis necieš no lietavām, Jēkabpilī, Meža ielā 6 veicināja deputāta Ainara Vasiļa aktīva iesaiste problēmas risināšanā, jo saskaņā ar likumu, nevienam no operatīvajiem dienestiem nav pienākums pēc notikuma sakārtot īpašumu, savukārt pašvaldības uzņēmumi privātīpašumā, atbilstoši noteikumiem, pakalpojumus veic par maksu.
Komentāri (0-10/12)
Ha
22.08.2024 14:09NuNu
17.08.2024 20:15Liene liepin̈a
17.08.2024 19:17Būtu līķis nebūtu vainīgo.
Kur dzīvojam????
Antons Smans
17.08.2024 16:31Pārvaldniekam
17.08.2024 07:32Pārvaldnieks
16.08.2024 22:43Nezinīte
16.08.2024 20:58Hop
16.08.2024 20:37Hap
16.08.2024 20:34Tā ir normāla prakse visā pasaulē, ka briesmu gadījumā tiek uzlauzts īpašums.... pretējā gadījumā cilvēks pēc sirdstriekas palīdzību nesaņems, jo nespēs atvērt durvis!!!
Šinī gadījumā izsaukums bija nepamatots- tātad jāatmaksā gan īpašuma bojājumi, gan dienestu izsaukšana!!!!
Doma
16.08.2024 18:47