2022.gada 10. augusts

Audris, Brencis, Inuta

Biedrības PUSNAKTS BRAUCĒJI motociklisti – motobrālība ar virzienu uz labdarību

Biedrības PUSNAKTS BRAUCĒJI motociklisti – motobrālība ar virzienu uz labdarību

Līdz ar gājputnu atgriešanos, uz ielām un ceļiem atgriežas arī motociklisti – sākas „motociklu sezona”. Sabiedrībā tas bieži vien saistās ar negatīvām emocijām, jo pastāv stereotips, ka cilvēks uz neganti rūcoša motocikla, turklāt ādas apģērbā ar nesaprotamu uzdruku vai uzšuvi muguras daļā, noteikti ir no likumam nedraudzīgām aprindām. Šo uzskatu pārliecinoši lauž biedrības „Pusnakts braucēji” dalībnieki.

Biedrība „Pusnakts braucēji” dibināta 2009. gadā un tajā pašā gadā biedrībai, akceptējot tās sabiedriskā labuma darbības veidus: – labdarība; – pilsoniskas sabiedrības attīstība un vides aizsardzība, tiek piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

„Mūsu biedrības darbība saistīta ar motobraukšanas kultūras un motociklistu kustības attīstību, jauniešu intereses par motocikliem aktivizēšanu un sabiedrību izglītojošu pasākumu organizēšanu,” informē biedrības „Pusnakts braucēji” valdes priekšsēdētājs Raimonds Spēks.

Biedrība „Pusnakts braucēji” ir viena no 12 nevalstiskajām organizācijām, kas 29 dalībnieku konkurencē iekļuva Jēkabpils pilsētas pašvaldības 2014. gada NVO iniciatīvu konkursa uzvarētāju skaitā, līdz ar to saņemot finansējumu projektam „Mēs savai pilsētai – Motociklu svētki Jēkabpils pilsētas svētkos” EUR 860,00 apmērā.

 „Biedrības „Pusnakts braucēji” paspārnē darbojas  motobraucēju klubs „Old sharpers MC”, kuram ir nodaļa Ķekavā. Kopīgiem spēkiem Jēkabpils pilsētas svētkos organizēsim „Vīru interešu stūrīti”, kuru esam iecerējuši realizēt vairākos aktivitāšu blokos. Vispirms notiks parādes brauciens „Brauc, kā mēs, brauc labāk par mums!” pa pilsētas ielām, kurā piedalīsies arī mūsu sadarbības partneri no Igaunijas – motokluba „Klans” pārstāvji. Organizēsim savdabīgu semināru, kurā iepazīstināsim ar dažādiem motociklu veidiem, to tehnisko specifikāciju un iespējamo pielietošanu. Notiks motociklu izstāde, kurā varēs aplūkot gan sporta, gan šoseju spēkratus, kā arī fotogrāfiju izstāde „Mēs moto klubs „Old Sharpers MC”, mēs biedrība „Pusnakts braucēji”. Iecerētas motoatrakcijas ar pasākuma apmeklētāju piedalīšanos. Interesentiem piedāvāsim iespēju nofotografēties pie un uz motocikliem. Motociklu svētku mērķis sakrīt ar biedrības kopējiem mērķiem – veselīga dzīvesveida un drošas pilsētvides attīstības veicināšana. Paraugdemonstrējumi šoreiz izpaliks, jo to rīkošana paredz īpaši stingrus drošības nosacījumus,” stāsta biedrības „Pusnakts braucēji” valdes priekšsēdētājs.

„Bez jau iepriekš pieminētā Igaunijas motokluba, kontaktējamies ar tuvāko novadu un pilsētu  – Madonas, Līvānu, Balvu un Rēzeknes motobraucējiem un, protams, arī ar citu Latvijas klubu pārstāvjiem. Motoklubu braucēji viens otru pazīst, sadarbojas un vajadzības gadījumā izpalīdz.

 Svarīgs  biedrības „Pusnakts braucēji” darbības virziens ir labdarība. Pirmais redzamākais pasākums šajā jomā tika realizēts drīz pēc biedrības reģistrēšanas. Noorganizējām līdzekļu vākšanas kampaņu piecgadīga jēkabpilieša, invalīda kopš bērnības, Ričarda rehabilitācijas programmas nodrošināšanai. Toreiz tika sarīkota ziedojumu akcija naktsklubā „Kargo”. Kopš tā laika regulāri piedalāmies dažādos pasākumos – bērnu  ar īpašām vajadzībām un bērnu no nelabvēlīgām ģimenēm vasaras nometnēs, izglītojošos sarīkojumos skolās. Patiesībā – dodamies  tur, kur mūs aicina un, īpaši, ja runa ir par jaunās paaudzes audzināšanu. Ar nolūku informēt par savu darbību, drošu braukšanu, ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu, motociklu uzbūvi un citiem ar motodzīvi saistītiem jautājumiem, esam pabijuši Mārtiņa fonda rehabilitācijas centrā „Dūjas” Jēkabpils novada Kalna pagastā, vasaras nometnē bērniem Ābeļu pamatskolā, pasākumā pirms Zinību dienas Krustpils novada Kūku ciematā,” stāsta R. Spēks.

Viedoklis, ka grupās braucošie motociklistu brālību biedri ir negatīvas attieksmes un  nolieguma  pret satiksmes noteikumiem ģenerētāji, vēl joprojām valda lielas sabiedrības daļas prātos. Raimonds Spēks uzskata, ka tikai pašu rādīts, uzskatāms  piemērs, ir priekšnoteikums saprātīgai auto un moto braucēju jaunajai paaudzei.

„Bērnus aizrauj pavizināšana ar motocikliem un tādos gadījumos viņi ieklausās arī, ko mēs stāstām par drošību uz ielas – pilsētā un uz lielceļiem -  ārpus apdzīvotām vietām.   Drošība ir mūsu pašu rokās un galvenā kļūda, kādēļ motociklisti pakļauj riskam citus satiksmes dalībniekus un, nereti arī paši cieš autoavārijās, ir pārgalvība.

Ir daudz jauniešu, kas aizraujas ar mototehniku, kam jau ir savs spēkrats – motorollers  vai kāds cits braucamrīks, bet vajadzīgs padoms -  droši var kontaktēties ar  mūsu biedrību caur e – pastu: old.sharpers@inbox.lv. Tuvojas vasara un aktuāls jautājums arī skolās – kā jauniešus sagatavot, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, piedaloties satiksmē, tāpat sāksies bērnu vasaras nometnes – ja aicināsiet – brauksim, stāstīsim, rādīsim,” sarunu noslēdzot aicina biedrības „Pusnakts braucēji” valdes priekšsēdētājs un motokluba „Old sharpers MC” biedrs Raimonds Spēks.

Anita Sproģe, Jēkabpils NVO resursu centrs, projekta „Vidusdaugavas reģiona NVO darbības atbalsts”  korespondente
 
Avots: www.jekabpilsnvo.lv

Atstājiet komentāru