2022.gada 12. augusts

Klāra, Vizma

Noslēgusies labdarības akcija „Grāmatas otrā elpa”

Noslēgusies labdarības akcija „Grāmatas otrā elpa”

Biedrība Jēkabpils NVO resursu centrs no 14. līdz 28. aprīlim organizēja labdarības akciju „Grāmatas otrā elpa” Divu nedēļu laikā cilvēki aktīvi ziedoja grāmatas un žurnālus. Atsaucība bija liela, un kopā tika savāktas vairāk nekā pusotra tūkstoša grāmatu.Katrā ziedojuma grāmatā tika iespiests zīmodziņš, kas apliecina, ka grāmata ir ziedojums biedrības organizētā akcijā. Saziedoto grāmatu šķirošanu veica biedrības brīvprātīgie jaunieši. Viņi stāsta, ka ir saziedotas dažādu žanru grāmatas – proza, dzeja, biogrāfiskie romāni, bērnu pasakas un teikas, kā arī skolas un mākslas grāmatas.

Kā, piemērus, no klasiskās literatūras var minēt: Č. Dikensa daiļradi, K. Hamsuna romānus, E. M. Remarkas darbu „Laiks dzīvot, un laiks mirt”, M. Šolohova romānu „Klusā Dona”. Ir grāmatas, kas saziedotas vairākos eksemplāros.


Dzejas cienītāji vēlos vakaros varēs baudīt „Tālas noskaņas zilā vakarā” dzejnieka Raiņa (Jānis Pliekšāns) interpretācijā, kā arī O. Vācieša „Antracīts” neatstās vienaldzīgu lasītāju.Tiem lasītājiem, kurus interesē zinātne – ir vairāki enciklopēdiju un vārdnīcu sējumi. Protams, nedrīkst aizmirst par pašiem mazākajiem lasītājiem, kuriem arī būs prieks saņemt pasaku, teiku grāmatas un stāstus. Ziedoto grāmatu klāstā ir glezniecības un teātra literatūra.Saziedotās grāmatas tiks nodotas jauniešiem, bērniem un pieaugušajiem. Lai brīvo laiku piepildītu – lasot!Biedrība Jēkabpils NVO resursu centrs pateicas zināmajiem ziedotājiem, kā arī tiem, kuri bija aktīvi un atsaucīgi, bet palika anonīmi.

 

Pateicamies grāmatu ziedotājiem:

Rutai Boļakovai

Brigitai Bitei

Tamārai Uzuliņai (Sēlpils)

Veronikai Grinšponei (Sala)

Gaļinai Čeverei

Mirdzai Znotiņai

Dacei Circenei

Daigai Zaķei

Olgai Bauerei

Zojai Prokorovai

Ilzei Jankovskai

Edgaram Rutkovskim

Rutai Kalniņai

Artūram Grišulim

 
 
Labdarības akcijas organizatore Laimdota Kancāne piebilst, ka ziedotās grāmatas jau drīzumā tiks nogādātas saviem jaunajiem lasītājiem, tādējādi dodot tām „otro elpu”: „Noteikti atradīsies tie, kuri novērtēs līdzcilvēku labo gribu – ziedot! „Paldies!” akcijas dalībniekiem un uz sadarbību arī nākamajā labdabības akcijā, kas tradicionāli notiks gada nogalē.”Labdarības akcija notika Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta (EEZ FI) programmā „NVO fonds” atbalstītā un Jēkabpils pilsētas pašvaldības līdzfinansētā projekta „Vidusdaugavas reģiona NVO darbības atbalsts” ietvaros.
 
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija
 

Atstājiet komentāru