2023.gada 28. janvāris

Kārlis, Spodris

Zemgales reģionā veicina starpkultūru dialogu

Zemgales reģionā veicina starpkultūru dialogu

Jēkabpils krievu biedrība "Rodņik" kopā ar Jelgavas Studentu teātra atbalsta biedrību "Miniatra" īstenos projektu "Dialogi dzīvē un uz skatuves", informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Laura Afanasjeva.

Projekta mērķis ir caur krievu mentalitātes un kultūras mantojuma iepazīšanu un krievu klasiķa Antona Čehova lugas iestudējuma izveidošanu Jelgavas Studentu teātrī īstenot starpkultūru dialogu veicinošus pasākumus Zemgales reģionā, tādējādi veidojot savstarpējo izpratni un mazinot stereotipus.

Projekta gaitā Jelgavas studentu teātra pārstāvji 21.septembrī viesosies Jēkabpilī, kur apmeklēs Krustpils pili, Svētā Gara pareizticīgo klosteri, kā arī piedalīsies diskusijā "Iepazīsim viens otru".

Savukārt 11.oktobrī Jēkabpils krievu biedrības "Rodņik" pārstāvji dosies uz Jelgavu, kur apmeklēs Jelgavas Studentu teātri, LLU vēsturiskās mākslas telpas ekspozīciju, kā arī sniegs koncertu.

Projekta noslēgumā notiks Jelgavas Studentu teātra iestudētās Čehova lugas izrādes, 20. un 22.novembrī iestudējums tiks izrādīts Jelgavā, bet 29.novembrī - Jēkabpils Tautas namā.

Projekta "Dialogi dzīvē un uz skatuves" finansējums - 2995 eiro.
 
Materiāls tapis sadarbībā ar LETA
Foto: Jelgavas studentu teātris no iztādes ''Vēstules''

 

Atstājiet komentāru