2023.gada 28. janvāris

Kārlis, Spodris

Aicina ziedot, lai izveidotu Jēkabpils slimnīcas kapelu

Aicina ziedot, lai izveidotu Jēkabpils slimnīcas kapelu

Biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs" aicina iesaistīties labdarības akcijā „Pasniedz roku atbalstam! Kopā izveidosim Jēkabpils slimnīcas kapelu", liecina informācija biedrības mājas lapā. Akcijas vadītāja Laimdota Kancāne uzskata, ka šāda telpa pacientiem atvieglos uzturēšanos slimnīcā un paātrinās atveseļošanos. Tāpat par tās ieviešanu domājusi arī slimnīcas vadība un tagad labprāt šo akciju atbalsta. 
 
Kā plašāk mājas lapā raksta projekta „Vidusdaugavas reģiona NVO darbības atbalsts" korespondente Anita Sproģe: ''Labdarības akcijas vadītāja Laimdota Kancāne uzskata, ka telpa, kurā iespējams pabūt tikai un vienīgi ar sevi vai netraucēti smelties spēku lūgšanā kristīgajās vai citās tradīcijās, lielai daļai pacientu noteikti būs viens no faktoriem, kas ne tikai atvieglos uzturēšanos slimnīcā, bet arī paātrinās veselības atjaunošanas procesu. Kapelu izmantot varēs arī pacientu tuvinieki. Bez tam Kapelā lūgšanas vai pateicības vārdus varēs izteikt jebkurā valodā jebkuras konfesijas pārstāvji – nebaidoties no diskriminējošas attieksmes izpausmēm.
 
Kontaktējoties ar Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktoru Ivaru Zvīdri, uzzinājām, ka arī slimnīcā ir ticis domāts par kapelas iekārtošanu. Apskatot iespējamās telpas, vienojāmies par piemērotāko – telpu 12 m3 platībā. Lai gan tā atrodas pagrabstāvā, tā ir ērti pieejama un atrodama bez maldīšanās pa slimnīcas gaiteņiem – tieši pretī ir lifti un pāris soļu attālumā kāpnes, kas ved uz visām centrālās ēkas nodaļām. Tad nu kopīgiem spēkiem mēģināsim ielikt finansiālu pamatu kapelas tapšanai!," aicina Laimdota Kancāne.
 
To, ka kapelas izveide dos ieguldījumu arī mediķu darbā ar pacientiem, apliecina Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktora Ivara Zvīdra teiktais: „Cilvēkam palīdzēt var dažādi – gan ar zālēm, gan ar rokām, bet vārdi, kas sakņoti ticībā, palīdz pārvarēt grūtos dzīves brīžus."''
 
Akcija norisinās laikā no 1. oktobra līdz 31. decembrim.
 
Norādīts, ka ziedojumus var veikt ar pārskaitījumu uz biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs", kas ir Sabiedriskā labuma nevalstiska organizācija (reģ. Nr. 40008108696, Brīvības iela 45, Jēkabpils, LV 5201), bankas kontu: LV14PARX 0013118530001 ar norādi: „Jēkabpils slimnīcas kapelai"
vai arī iemest pašrocīgi Ziedojumu kastē Jēkabpils NVO resursu centra telpās – Brīvības ielā 45, 2. stāvā.
Tālruņa numuri uzziņām: 29449622 (Agita) un 26410346 (Laimdota).
 
Foto: Jēkabpils pilsētas pašvaldības arhīvi

Atstājiet komentāru