2023.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Ukraiņu biedrībai “Javir” jauns vadītājs – Jēkabpils domes deputāts Nikolajs Anuškevičs

Ukraiņu biedrībai “Javir” jauns vadītājs – Jēkabpils domes deputāts Nikolajs Anuškevičs

Jēkabpils ukraiņu kultūrizglītojošajai biedrībai “Javir” ievēlēts jauns vadītājs – par biedrības valdes priekšsēdētāju kļuvis Jēkabpils pilsētas domes deputāts Nikolajs Anuškevičs, nomainot līdzšinējo vadītāju Vladimiru Demčenko.

“Kā vadītājs turpināšu līdzšinējo biedrības virzienu - kultūrizglītojošo darbību, taču pievērsīšu vairāk uzmanības jauniešu jautājumiem. Biedrībā patlaban darbojas aptuveni desmit jaunieši, ir vēlme iesaistīt vairāk gan ansamblī, gan līdzdarboties pasākumu organizēšanā,” saka Nikolajs Anuškevičs.

Viņš stāsta, ka līdz šim biedrībā darbojies iesaistoties organizatoriski pasākumu rīkošanā. Nikolajs Anuškevičs nāk no ukraiņu ģimenes, kas mūsu valstī dzīvo vairāk kā 30 gadus.

“Pirmais uz Latviju, uz Jēkabpili atbrauca mans tēvs, sākot darbu Jēkabpils dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcā. Pēc tam viņam sekoja ģiemene,” stāsta Nikolajs Anuškevičs.

Viņš atzīst, ka ukraiņi Jēkabpilī jūtas labi un ir iekļāvušies vietējā vidē.

“Viss atkarīgs no tā, kā tu sevi pozicionēsi. Ja tava pozīcija ir, ka Latvija ir mūsu visu mājas, tad arī apkārtējā sabiedrība tevi pieņems,” skaidro Nikolajs Anuškevičs.

No ukraiņu tradīcijām viņam vistuvākā ir Ziemassvētku svinēšana, tiekot atzīmēti arī Ivana Kupala svētki, kas ir līdzīgi mūsu Līgo svētkiem, taču latvisko Jāņu svinēšana viņam esot tuvāka, ukraiņu Kupala svētki vairāk saistoties ar tautas tradīciju izzināšanu. No ukraiņu ēdieniem Nikolajam Anuškevičam visvairāk garšo borščs, kādu to vāra viņa mamma. Nikolajam Anuškevičam ir no Ukrainas atvests īsts ukraiņu tautas tērpa krekls. To viņam atvedis mācītājs - tēvs Grogorijs. Nākotnē ir doma iegādāties pilnu tautas tērpa komplektu, pievienojot tam krāšņās ukraiņu tautas tērpa bikses. No ukraiņu dižgariem viņam vistuvākie ir klasiķi – rakstnieks Nikolajs (Mikola) Gogolis un dzejnieks un mākslinieks Tarass Ševčenko.

Nikolaja Anuškeviča ģimenes dzimtā puse ir Žitomira Ukrainā. Šajā apgabalā valda miers, taču “Javir” vadītāja radinieki dzīvojot apgabalos, kur notiek karadarbība.

“Notikumus Ukrainā vērtēju negatīvi, cieš daudz nevainīgu cilvēku. Gribās, lai karš beigtos un iestātos miers, lai Ukraina atgūtu visas savas teritorijas un ārējais ienaidnieks Krievija nomierinātos un mazinātu savas ambīcijas,” atzūist Nikolajs Anuškevičs.

“Javir” valdes locekle Valentīna Zarņicka stāsta, ka biedrībai bija nepieciešamas pārmaiņas un pienācis laiks vadību uzņemties jauniešiem, tāpēc arī ievēlēts tik jauns biedrības vadītājs. Turpmāk biedrība nolēmusi pievērsties vairāk jauniešu kultūrizglītojošiem pasākumiem un šis viņam būšot vispiemērotākais darbības lauciņš. Biedrības “Javir” valdē kopā ar vadītāju Nikolaju Anuškeviču darbojas agrākie biedrības vadītāji Valērijs Kostuševičs un Vladimirs Demčenko, kā arī Valentīna Zarņicka, Vera Anuškeviča un Andrejs Ļemaha.

Ukraiņu kultūrizglītojošā biedrība “Javir” dibināta 2004.gadā, un nevalstisko organizāciju līdz šim ir vadījuši: Viktors Ščerbina, Valērijs Kostuševičs un Vladimirs Demčenko.

Atstājiet komentāru