2021.gada 27. novembris

Lauris, Norberts

Biedrībā „Ūdenszīmes” aicina bez maksas apgūt vitrāžas tehniku. Dalība ar Covid-19 sertifikātiem (FOTO)

Pašā vasaras viducī uzsāk LEADER programmas projekta “Stikla apstrādes tehniku daudzveidība” īstenošanu. Kopumā projektā ir paredzētas astoņas apmācību nodarbības, un pirmais cikls, kurā apgūs klasisko vitrāžu, norisināsies jau 6., 7. un 8. jūlijā Kaldabruņas skolā, informē biedrības „Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece.

Enciklopēdijās ir rakstīts, ka vitrāža ir monumentālās un dekoratīvās mākslas veids - sižetiska vai ornamentāla kompozīcija no krāsaina, arī apgleznota stikla gabaliņiem, ko sastiprina ar svina, misiņa un citu materiālu stiegrojumu. 

Ieva Jātniece norāda, ka pirmajā nodarbību ciklā mēs izzināsim vitrāžu senāko vēsturi un to attīstību līdz mūsdienām. Praktiski apgūs klasisko vitrāžas tehniku no A līdz Z. Neatņemama senās vitrāžas daļa ir stikla apgleznošana, arī to izmēģinās. Trīs dienu laikā dalībnieki darbosies kopā ar stikla mākslinieci Martu Ģibieti, apgūs jaunas teorētiskās zināšanas, iedvesmosies un praktisko nodarbību noslēgumā dosies mājā ar pašu izveidotām vitrāžām.   

Nodarbības ir bezmaksas, taču dalībnieku skaits tajās ierobežots. Tāpat dalībniekiem lūdz sagatavot izdrukātus Covid19 sertifikātus. Vēl – nodarbību dienas būs garas un intensīvas, ir jāpaņem līdzi kādas uzkodas kafijas pauzēm, kafiju un tēju vārīs uz vietas.

Tātad – otrdien, 6.jūlijā, trešdien, 7.jūlijā un ceturtdien, 8.jūlijā no pl. 11 00 – 17 00 Jēkabpils novada Rubenes pagasta Kaldabruņas skolā izgatavos katrs savas vitrāžas!

 Interesentus aicina pieteikties biedrības vadītājai Ievai Jātniecei pa tālruni 29548967 vai epastu: ieva.jatniece@gmail.com 

Foto: Biedrība "Ūdenszīmes"

Atstājiet komentāru