2022.gada 27. jūnijs

Malvīne, Malvis

Vidusdaugavas NVO centra delegācija: Ar vērtīgu pieredzi un iespaidiem no Īslandes (FOTO)

Laika posmā no 27.aprīļa līdz 2.maijam Vidusdaugavas NVO centra delegācija apmeklēja projekta "Vidusdaugavas NVO centra darbības stiprināšana” sadarbības partneri Īslandes nevalstisko organizāciju “Landsbyggðin lifi” (angl. “Long live the countryside”) Īslandē, informē biedrība "Vidusdaugavas NVo centrs".

Tikāmies un iepazināmies ar Margrét Lilja Arnheiðardóttir biedrības  “Sjálfsbjörg” vadītāju. Šī biedrība pārstāv vēl 42 citas biedrības, kas pārstāv cilvēku ar īpašām vajadzībām intereses nacionālā līmenī. Vizītē vienojāmies par turpmāku sadarbību ar tām Jēkabpils novada biedrībām, kuru darbības mērķgrupa ir cilvēki ar īpašām vajadzībām. 

Vizītē Seltjarnarnes pilsētā, iepazinām pašvaldības pārvaldi Īslandē un sadarbības principus starp NVO un pašvaldību.

Apmeklējām Foreningen Norden island, kas ir vadošā biedrība Skandināvijas valstu biedrībām un starpposms starp biedrībām un projektu finansētājiem. Sarunas laikā nostiprinājām sadarbības virzienus nākotnē, kā arī vienojāmies par dažādiem atbalsta mehānismiem mūsu ieceru realizēšanai.

Pēc vizītēm, protams, izbaudījām tūristu priekus un apbrīnojām neticami skaisto Īslandes dabu.

Kā jau iepriekš vēstīts, biedrība "Vidusdaugavas NVO centrs" no 2021.gada 1.maija līdz 2022.gada 31.maijam realizē projektu "Vidusdaugavas NVO centra darbības stiprināšana”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds". Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Islandes partneri – nevalstisko organizāciju “Landsbyggðin lifi” (angl. “Long live the countryside”), kas bāzēta Islandes pilsētā Reikjavikā. Projekta partnerim ir ilgstoša pieredze kopienu darba veidošanā Islandes reģionos, ko vēlamies iepazīt, un labo praksi pārņemt arī biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” darbā.

Komentāri (0-2/2)

  • Smiekls nāk
    10.05.2022 10:24
    Tur viena nolīdusi aiz muguras, melnas brilles apmaukusi. Nu kā tad, apmaksāta ekskursija, kas par to vēl šaubās.
  • Viedoklis
    10.05.2022 09:40
    Konkrēti, ko taisās ieviest un realizēt no tur redzētā, neizlasīju. Tukšs raksts un informācija. Bet šīm dāmām skaista ekskursija na haļavu!

Atstājiet komentāru