2022.gada 3. decembris

Evija, Jogita, Raita

Biedrība "Lauku partnerība Sēlija" nolemj sākt parakstu vākšanu par tilta būvniecību Jēkabpilī

Biedrība "Lauku partnerība Sēlija" nolemj sākt parakstu vākšanu par tilta būvniecību Jēkabpilī

3. oktobrī  Biedrības "Lauku partnerība Sēlija" padomes sēdē tika nolemts uzsākt iedzīvotāju parakstu vākšanas procesu par otra tilta būvniecību Jēkabpilī.

Tilts ir vitāli nepieciešams iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās vajadzību nodrošināšanai. Jēkabpils ir valsts pilsēta un viena no stratēģiskām vietām Latvijas vidienē, kura izvietota abos Daugavas krastos. Jāuzsver, ka Krustpils stacija ir krustpunkts, kur pienāk sliedes no vairākiem virzieniem – Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Jelgavas, Ventspils, kā arī Jēkabpils pilsēta ir viens no krustpunktiem Latvijas galvenajiem ceļiem, kur tuvāko tiltu attālums abos virzienos ir 90,4 km Daugavpils vienības tilts un 47,5 km Pļaviņu HES pāri Daugavai. 

Jēkabpilī un Krustpilī atrodas daudzas nozīmīgas pakalpojumu sniegšanas vietas, kuras atrodas tikai vienā upes krastā. Piemēram, slimnīca, Jēkabpils valsts ģimnāzija, ugunsdzēsēju depo, autoosta, dzelzceļa stacija, graudu nodošanas vietas, autotransporta apskates vieta u.c. Aktīvās ražas novākšanas sezonas laikā,  lielas lielgabarīta lauksaimniecības transporta plūsmas dēļ, bieži tiek radīti sastrēgumi uz tilta, kas apgrūtina satiksmi. Tāpat ir jāņem vērā, ka uz tilta operatīvā transporta prioritārā pārvietošanās dažkārt izraisa pat avārijas situācijas ar vairāku transporta līdzekļu sadursmi.  Ņemot vērā valsts aizsardzības plāna perspektīvas par Zalves poligona celtniecību, aicinām tilta celtniecības vietu izvēlēties Jēkabpils pilsētā vai piepilsētā. Otra tilta celtniecība Jēkabpils novadā atrisinātu divas prioritātes: iedzīvotāju drošu pārvietošanos un savlaicīgu nokļūšanu plānotajā galamērķī no Daugavas viena krasta uz otru, kā arī valsts aizsardzības vajadzību nodrošināšanu. 

Biedrība tuvākajā laikā informēs novada iedzīvotājus par parakstu vākšanas uzsākšanas datumu un parakstu vākšanas vietām Jēkabpilī un novada lauku teritorijā. Tikai ar aktīvu ikviena iedzīvotāja līdzdalību mēs panāksim visai sabiedrībai nepieciešamā tilta celtniecību Jēkabpils novadā!

Avots: partneribaselija.lv
Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru