Pļaviņu novada ģimnāzijas „ABSOLVENTU KAUSA” izcīņas basketbolā nolikums

1. Pilnveidot basketbola spēles prasmi.

2. Noskaidrot „Absolventu kausa” 40. izcīņas sacensību uzvarētājus.

3.Turpināt skolas sporta tradīcijas.

Sacensību norises vieta un laiks:

• „Absolventu kausa” izcīņas sacensības basketbolā notiek Pļaviņu novada ģimnāzijas sporta zālē pēc izlozes kārtībā sastādīta grafika.

• Izloze notiek 2016.gada 6. februārī plkst. 9.00 Pļaviņu novada ģimnāzijas sporta zālē.

• Sacensību sākums plkst.9.30

Sacensību dalībnieki :

• Komandas veido Pļaviņu novada ģimnāzijas esošie vai bijušie audzēkņi.

• Komandas ne mazāk kā 5 spēlētāju skaitliskajā sastāvā.

Sacensību norises kārtība:

• Komandu pieteikumu iesniegšana līdz 2016.gada 6.februārim pie sporta skolotājiem vai elektroniski //www.skola@png.edu.lv">www.skola@png.edu.lv.

• Sacensības notiek pēc spēkā esošiem basketbola noteikumiem.

• Ja pieteikto komandu skaits 7 komandas vai mazāks, tad komandas spēlē katra ar katru pēc apļa sistēmas.

• Ja turnīrā piesakās 8 un vairāk komandas, tad spēles notiek divās apakšgrupās, kur komandas spēlē katra ar katru. Apakšgrupu uzvarētāji savstarpēji cīnās par 1, 2 vietu utt.

• Spēles ilgums 10 minūtes, to izspēlējot vienā puslaikā komandām nemainoties groziem ( ja komandu skaits 4, tad spēles laiks 2 x 10 minūtes).

Sacensību vērtēšana un tiesneši:

• Par uzvaru komanda saņem 3 punktus, par neizšķirtu -2 punktus, bet par zaudētu spēli – 1 punktu.

• Kopvērtējumā augstāko vietu ieņem komanda pēc izcīnītajiem punktiem, ja tie ir vienādi, tad tiek vērtēti punkti savstarpējās spēlēs; iemesto grozu starpība; iemestie grozi.

• Spēles tiesā komandu izvirzītie divi tiesneši (laukuma un sekretariāta) pēc izlozē noteikta grafika (spēli tiesā nākošās spēles komandu tiesneši vai citi tiesneši, ja tam piekrīt šo komandu pārstāvji).

Apbalvošana :

• Uzvarētāju komanda tiek apbalvota ar Absolventu ceļojošo kausu.

• 1.- 3. vietas ieguvēji tiek apbalvoti ar diplomiem un medaļām.

Īpašie noteikumi :

• Komandas atbild par savu spēlētāju veselību un medicīnisko aprūpi.Par katru tehnisko piezīmi ( nesportiska rīcība, rupjība), ko saņēmusi komanda vai tās spēlētājs, komanda maksā sodu EUR 1 (viens eiro).

• Pēc sacensībām to organizētāji un tiesnešu komandas sanāksmē tiek lemts par iekasēto sodanaudu izlietošanu.

• Apliecinājums nolikuma ievērošanai ir komandas pieteikums ar komandas pārstāvja parakstu.