2021.gada 4. augusts

Romāns, Romualda, Romualds

Nedēļas nogalē Pļaviņu apkārtnē norisināsies "Mājas kafejnīcu dienas" (FOTO)

Akcijas “Mājas kafejnīcu dienas” ietvaros Pļaviņu pusē darbosies trīs mājas kafejnīcas: “Vizbuļi”, “Kadiķītis” un “Karlīnas virtuve”.

“Vista gailenēs Vizbuļu pagalmā”

24. jūlijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.00 Klintaines pagasta “Vizbuļos” varēs baudīt brokastu karstmaizes, “Vizbuļu” iecienīto omleti, gaileņu zupu, otro ēdienu “Šķērsām pa Vizbuļu dārzu”. Saldajā - šokolādes ķīselis ar pienu vai rīsu krēms ar ogu ķīseli, kafija un piparmētru tēja ar “Vizbuļos” ceptiem auzu cepumiem. Cepumus un mājās ceptu sēklu maizi varēs iegādāties arī līdzņemšanai. Tiks rīkota pastaiga pa Vīnakalna taku pieredzējušas gides pavadībā, būs iespēja iegādāties koka karotes. 

Mājas kafejnīca “Kadiķītis”

24. un 25. jūlijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Vietalvas pagasta mājā “Kadiķītis” varēs nogaršot vēršaci no mājas vistu olas ar Krakovas “Paradīzes salātiem”, “Ķupuša pienu”, vasaras “dzirkstošo” zupu un piparmētru kafiju ar mājās ceptu kanēļmaizīti. Apmeklētājus gaida dabas miers un laukakmeņu taka, enerģētiskie koki. Latviešu tautas zīmes dziesmās. Trušu un kazlēnu nerātnības. 

Mini zoo “Karlīnas” un bufete

24. un 25. jūlijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00 iecienītajā apskates saimniecībā jeb mini zoo “Karlīnas” apmeklētāji varēs ne vien apskatīt dažādus eksotiskus dzīvniekus, bet arī nobaudīt auksto zupu, uz ugunskura gatavotu sātīgu plovu un frī kartupeļus ar desiņām. Abās dienās saimniecības apmeklētājiem būs iespēja doties virtuālā piedzīvojumā sadarbībā ar “Jinns” un iegādāties suvenīrus. 

Lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību, vēlama iepriekšēja pieteikšanās.

 Ceļo ar garšu "Mājas kafejnīcu dienās" Vidusdaugavā 24. un 25. jūlijā

Gaidīs ciemos Vidusdaugavā – aizraujošā garšu, ainavu un stāstu ceļojumā! Viesoties un izbaudīt garšīgu, daudzveidīgu piedāvājumu aicinās 29 mājas kafejnīcas.

Kas ir mājas kafejnīcu dienas?

“Mājas kafejnīcu dienas” ir iespēja lauku apceļotājiem garšīgi paēst, ļaujoties saimnieku viesmīlībai, iepazīstot jaunas garšas baudas vai jūtoties „kā pie vecmāmiņas laukos”. Lauku ēdienu vērtība slēpjas ne tikai labi aizmirstās senajās receptēs, bet arī lauku produktu svaigumā „tieši no dobes”, ko lauku saimnieki labi prot izmantot arī mūsdienīgos ēdienos. Īsti saimnieki vienmēr būs priecīgi un gandarīti, redzot, ka viņu gatavotais ēdiens garšo ciemiņiem. Prieks ir abpusējs un jo lielāks tādēļ, ka šī ir īpaša pieredze, ko var izbaudīt tikai reizi gadā, un laba ēdiena bauda jau pati par sevi ir ceļojuma vērta.

Ceļotāju ievērībai: 

Plānojot maršrutu, obligāti piesakiet savu apmeklējumu!
Ievērojiet visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un esiet atbildīgi pret sevi, saimniekiem un citiem apmeklētājiem!
Daļā no "Mājas kafejnīcām" norēķini būs iespējami tikai ar skaidru naudu.

Avots; plavinunovads.lv

Atstājiet komentāru