2023.gada 26. septembris

Gundars, Knuts, Kurts

Aglonā sākušies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

Aglonā sākušies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.

Kā informē Aglonas bazilika, pirms svinībām šodien plkst.10 norisināsies svētā mise bazilikā, plkst.12 svētā mise norisināsies pie bazilikas dārza altāra un plkst.16 svētā mise norisināsies bazilikā pie Dievmātes altāra.

Svinības šodien no plkst.18 sāksies ar vesperi pie pāvesta altāra, kur dziedās Rēzeknes Jēzus Sirds draudzes koris. Plkst.19 norisināsies svētās mises iestiprināšana pie pāvesta altāra, kuru vadīs katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

Vēlāk, plkst.22, sakrālajā laukumā būs Tautas krustaceļš, bet plkst.23.30 - pusnakts svētā mise pie pāvesta altāra.

Savukārt 15.augustā plkst.7 notiks svētā mise latgaļu valodā pie Dievmātes altāra, bet plkst.9 pie bazilikas dārza altāra paredzēta svētā mise ar iestiprināšanu. Plkst.10 svētā mise bazilikas kriptā būs poļu valodā.

Svētku galvenā svētā mise ieplānota plkst.12 pie pāvesta altāra, un to vadīs pāvesta sūtnis Baltijas valstīs arhibīskaps Petars Antunijs Rajičs. Galvenajā svētajā misē plānota arī Valsts prezidenta uzruna un valsts himnas atskaņošana. Plkst.15 svētki noslēgsies.

Vakarā plkst.19 pēc svētku noslēgšanas norisināsies svētā mise bazilikā.

Šis ir lielākais katoļu baznīcas Latvijā rīkotais pasākums, kas katru gadu pulcē tūkstošiem iedzīvotāju.

Komentāri (0-3/3)

 • ES
  15.08.2022 00:26
  Lai Slavēts Jēzus un Vissvētākā Marija!
  Mūzīgi, mūžos!
 • ES
  15.08.2022 00:13
  Visiem, īsteniem LATVIEŠIEM! Mēs to ordu likvidēsim, ja visi JĒKABPILIEŠI būs vienoti! Visi ticēs vienotai acij, kura nevemj vēmekļus.

  Lai slavēts Jēzus Kristus un viņu pēcnācēji!

 • ES
  14.08.2022 22:46
  Dievs svētī debesis, lai tava apskaidrība nāk pār šitiem Jēkabpils izdzimteņiem, kuri kristību lauž un savas izvirtības lauž pretēji Dieva baušļiem, - Tev nebūs zagt, un savu Tuvāko apkaunot grēkā.
  Kas no tā jākļu kantora Jēkabpils domes redzams kristīgo acīs. Es labi caurredzu visus cilvēkus, kuri strādā Jēkabpils domē, kuri ir radi, kuri ir priekšnieki. Bet, kāpēc šīs smirdoņas maisa gaisu Jēkabpils novadam?
  Lai slavēts Jēzus! Mužam mūzōs!

Atstājiet komentāru