2024.gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

Preiļu novadā pēkšņā vētrā stipri sapostītas aptuveni divdesmit mājas

Preiļu novadā pēkšņā vētrā stipri sapostītas aptuveni divdesmit mājas

Preiļu novadā vakar pēkšņā vētrā stipri sapostītas aptuveni divdesmit mājas, informē izpilddirektors Aigars Zīmelis, norādot, ka cilvēki gan nav cietuši.

Četru minūšu laikā noteiktā joslā novadam gājusi pāri vētra, un šai joslā nav mājas, kas nebūtu bojātas, sacīja izpilddirektors. Jaunciemā, kur ir tā saucamās Līvānu mājas, ir stipri bojātas ap desmit mājām, apmēram tikpat ir arī Jaunaglonā. Zīmelis sacīja, ka ir mājas, kurām jumti norauti pilnībā, ir tādas, kur pa pusei. Vētras joslā ir arī kempings, kas pilnībā izpostīts. Pašvaldībai piederošie īpašumi neesot bojāti.

Katru dienu līst lietus, un, protams, ka pašlaik šīs mājas nav apdzīvojamas, skaidroja izpilddirektors. Pagaidām bojāto ēku iedzīvotāji ir patvērušies pie radiem un draugiem. Lai arī pašvaldībai ir apdzīvojamas platības, ko viņiem piedāvāt, ar šādu lūgumu pašvaldībā pagaidām neviens neesot vērsies.

Šodien Zīmelis kopā ar domes priekšsēdētāju Āriju Vucānu (Apvienība Iedzīvotāji/LRA/JKP) un Aglonas pagasta pārvaldes pārstāvjiem apseko bojātās ēkas, informējot iedzīvotājus par iespējām saņemt pašvaldības palīdzību un veicot fotofiksācijas.

Pašvaldība nekavējoši sniegs iedzīvotājiem naudas pabalstu 500 eiro vēl pirms postījumu galīgās izvērtēšanas. Pēc bojājumu apzināšanas tiks izvērtēta turpmākā palīdzība.

Pēc apsekošanas notiks operatīvā sanāksme domē, lai noorganizētu pašvaldības kapitālsabiedrības "Preiļu saimnieks" darbu brīvdienās, lai veiktu pirmos remontdarbus. Pirmdien, 4.septambrī, notiks domes Attīstības komitejas sēde un, visdrīzāk, pēc tās arī domes ārkārtas sēde, lai lemtu par piešķiramajiem finanšu līdzekļiem, sacīja izpilddirektors.

Atstājiet komentāru