2021.gada 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Jēkabpils Radio1 Līvānu novadu ziņas 2021.gada 21.maijā

Jēkabpils Radio1 Līvānu novadu ziņas 2021.gada 21.maijā

Radio1 Līvānu novada ziņas pulksten 11.00 un 16.00

SIA “Līvānu siltums” gatavo iesniegšanai izvērtēšanai programmas uzraugošajā iestādē ALTUM ēku atjaunošanas un energoefektivitātes projekta realizācijas grantu pieteikumus. Pēc programmas uzraugošās iestādes ALTUM pozitīva atzinuma saņemšanas par grantu pieteikumiem, tiks organizēta vēl viena ēku dzīvokļu īpašnieku kopsapulce vai, lai pieņemtu galīgo lēmumu par ēkas atjaunošanas un energoefektivitātes projekta būvdarbu realizāciju.
 
Turpinās SIA "Līvānu siltums" teritorijas pielāgošana un nokraušanas laukuma izbūve. Darbus objektā plānots atsākt maija beigās un pabeigt septiņu nedēļu laikā. Projektā šogad paredzēta iežogota asfaltēta nokraušanas laukuma izbūve – lietus ūdens novadīšanas sistēmas izbūve, seguma pamatnes izbūve, asfaltēšana, teritorijas labiekārtošana un žoga uzstādīšana. Pagājušajā gadā tika utilizētas vecās mazuta tvertnes, nojaukti teritorijā esošie grausti un izbūvēta jauna siltumtrase. Darbus veic: SIA “Riga rent”. Projekta kopējās izmaksas 795 tūkstoši 657 eiro. 

Noslēgusies Līvānu 2.vidusskolas sporta zāles grīdas seguma nomaiņa. Grīdas segums tika mainīts 643 kvadrātmetru platībā. Papildus tam tika pārbūvēta viena basketbola groza konstrukcija un uzstādīts jauns basketbola grozs.  Darbus veica SIA “Sporta tehnoloģijas” par kopējo summu 33 tūkstoši 200 eiro bez PVN.
 
Tuvākajās nedēļās divās vietās Līvānos paredzēts uzstādīt velo remonta stacijas. Tās būs aprīkotas ar rokas sūkni ar adapteri visiem vārstu tipiem, riepu montāžas svirām un skrūvgriežu un uzgriežņu atslēgu komplektiem. Stacijas konstrukcijas ļauj novietot velosipēdu uz statīva, tāpēc remontēt velosipēdu būs ērti.
 
Aprīļa beigās  pie Līvānu 1.vidusskolas “Laimiņas skolas” tika uzstādīts rotaļu laukums  - šūpoles, karuselis, slidkalniņš.
Līdz maija beigām tiks piegādāti un visu piecu pagastu centros uzstādīti pieci bērnu rotaļu laukumi - šūpoles un vingrošanas komplekss. Šos darbus veiks SIA “GoPlay”. Šo laukumu izveidei tiek izmantoti līdzekļi, kas tika iegūti kā balva konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latgales reģionā 2020” un pašvaldības budžeta finansējums.
 
Turpinām ziņas

Pagājušā gada sākumā Līvānu slimnīca  noslēdza līgumu ar Veselības Centru Apvienību par telpu iznomāšanu, kurās bija paredzēts sniegt traumatologa, ķirurga, urologa, oftalmologa un citu centra medicīnas speciālistu izbraukuma ambulatorās konsultācijas. Apvienība, atbilstoši līgumam, veica telpu remontu un iekārtošanu, tomēr, pasliktinoties COVID-19 epidemioloģiskajai situācijai, speciālistu konsultācijas tā arī netika uzsāktas. Abas puses ir ieinteresētas sadarbības turpināšanai un noslēgtais līgums joprojām ir spēkā, kas nozīmē, ka, uzlabojoties situācijai, Veselības Centru Apvienību speciālisti noteiktās dienās pieņems pacientus Līvānos.  Līvānu slimnīcai ir noslēgts sadarbības līgums arī ar Jēkabpils reģionālo slimnīcu. Sadarbības ietvaros ir iecerēts izveidot arī ārstniecības speciālistu mobilo brigādi, kas noteiktās dienās pieņemtu pacientus Līvānos. Tomēr arī šīs ieceres tālāka īstenošana šobrīd ir aizkavējusies COVID-19 pandēmijas dēļ. Līvānu slimnīcas telpā noteiktās dienās pēc iepriekšēja pieraksta pieņemšanas rīko arī Dr. Mauriņa vēnu klīnikas un Veselības centra 4 speciālisti, bet arī tās šobrīd notiek retāk.
 
Līvānu novada pašvaldības Mazo grantu 2021.gada projektu konkursa komisija ir izvērtējusi 15 Līvānu novada biedrību un iedzīvotāju iniciatīvas grupu iesniegtos projektu pieteikumus. Konkursa komisija lēma pilnībā vai daļēji finansiāli atbalstīt 8 projektus. Kopējais pašvaldības līdzfinansējuma apjoms, atbilstoši apstiprinātajam pašvaldības budžetam, 6 tūkstoši eiro. Plašāk par atbalstītajiem projektiem un līgumu slēgšanu lasiet Līvānu novada pašvaldības mājaslapā livani.lv.

Un vēl

14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas. Plkst. 10.50 plānota Valsts prezidenta Egila Levita uzruna.  Līvānos vārdu lasīšanu digitālā formātā varēs vērot Līvānu novada FaceBook lapā. Šeit kopumā tiks lasīti 96 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumus veiks Līvānu novada kultūras centra pārstāvji. Tāpat visas dienas garumā ikviens ir aicināts nolikt ziedus un svecītes pie Piemiņas akmens dzelzceļa stacijā, godinot deportēto piemiņu.

Atstājiet komentāru