2022.gada 9. decembris

Sarmīte, Tabita

Jēkabpils Radio1 Preiļu novada aktualitātes 2021.gada 17.novembrī

Jēkabpils Radio1 Preiļu novada aktualitātes 2021.gada 17.novembrī

Radio1 Preiļu novada aktualitātes 11.00 un 16.00

Valsts svētku mēnesī Preiļu kultūras nams aicina noskatīties stāstu par starpkaru Latvijas preses karalieni – "Jaunāko ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu. Seansi Preiļu kultūras namā būs skatāmi 23., 24. un 25. novembrī plkst. 18.00, katru vakaru demonstrējot divas cikla sērijas. Ieejas maksa katras dienas seansam 3 eiro. Ieeja kultūras namā, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātus. 

Lai uzlabotu jaunizveidotās Preiļu novada pašvaldības darba efektivitāti pēc novadu apvienošanas, tiek pārstrukturētas vairākas pašvaldības iestādes un administrācijas daļas. Darbu uzsākusi Preiļu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļa, izveidota Juridiskā un iepirkumu daļa, kā arī Personālvadības un administratīvā daļa. Tāpat izveidota Preiļu novada pašvaldības policija. Par jaunizveidotās Kultūras un Tūrisma pārvaldes vadītāju amatā apstiprināta līdzšinējā Riebiņu kultūras centra vadītāja Ilga Pokšāne. Vairāk informācijas preili.lv. 

Preiļu novada teritorijā ikvienam iedzīvotājam tiks nodrošināta iespēja saņemt vakcīnu pret Covid-19 izbraukumos tuvāk dzīvesvietai. Vakcinācija tiks nodrošināta visās novada pagastu teritorijās, arī pilsētā, laika posmā no 19. līdz 27. novembrim. Precīzs laika un vietu grafiks apskatāms pašvaldības mājaslapā preili.lv. 

Lai palīdzētu uzņēmējiem un saimnieciskās darbības veicējiem Covid-19 straujās izplatības dēļ valstī noteikto ierobežojumu laikā, valdība ir apstiprinājusi dažādus atbalsta mehānismus. Preiļu novada pašvaldība aicina savus uzņēmējus un saimnieciskās darbības veicējus izmantot šos atbalsta rīkus. Pieteikumus elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) gan par oktobri, gan novembri varēs iesniegt, sākot ar šī gada 22. novembri un līdz 15.decembrim. Ar pilnu informāciju aicinām iepazīties Valsts Ieņēmumu dienesta mājaslapā vid.gov.lv.

Turpinām ziņas

Visu novembri, par godu Latvijas Proklamēšanas 103. gadadienai, Preiļu novada Riebiņu pagastā pie Riebiņu kultūras centra (Saules iela 8, Riebiņi) ir uzstādīta ceļojošā izstāde “Zemessargu 35.kājinieku bataljonam 30”. Izstāde veltīta Zemessardzes 35. kājnieku bataljona vēstures līkločiem 30 gadu garumā.

Turpinās darbu iesniegšana Preiļu novada domes, Galēnu Kultūrvēstures biedrības un Roberta Mūka muzeja dzejniekam un reļiģiju pētniekam Robertam Mūkam veltītajā jaunrades darbu konkursā "Lai zemei būtu vieglāk elpot, mums jāelpo tai līdz ..." Aicina konkursā piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu un arodskolu audzēkņus. Ar konkursa nolikumu var iepazīties muzeja Facebook lapā. Darbu iesniegšanas beigu termiņš -1. decembris. Labāko darbu autori tiks uzaicināti uz apbalvošanu konkursa noslēguma pasākumā 2022. gada 14. janvārī Galēnu pamatskolā vai tiešsaistes pasākumā.

Riebiņu apvienības pārvalde turpina realizēt projekta “Atbalsts Riebiņu novada jauniešiem Covid-19 krīzes apstākļos” aktivitātes. 2. oktobrī  Riebiņu vidusskolas un Rušonas pamatskolas jauniešiem tika organizēts kanoe laivu brauciens pa Rušonas pagasta ezeriem un velo brauciens pa Rušonas pagastu. 8. oktobrī jaunieši devās  mācību ekskursijā uz Dabas izglītības centru „Rāzna”. 30. oktobrī jaunieši piedalījās pašizaugsmes treniņā ZOOM platformā. Nodarbības vadīja personīgās izaugsmes treneri un jauniešu izaugsmes programmas “JĀdara” autori – Dainis Zaltans un Vineta Saulīte. 

Un vēl

Preiļu novada pašvaldība aicina ikvienu novada iedzīvotāju piedalīties ar savām idejām, ierosinājumiem vai jautājumiem  “Preiļu novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas no 2022. gada” un “Preiļu novada attīstības programma 2022.–2029. gadam” apspriešanā, kas turpināsies līdz 17. decembrim.  Publiskās apspriešanas sanāksmes notiks 25.novembrī  un 7. decembrī pulksten 17.30  attālināti tiešsaistē “Zoom” platformā. Informācija par sanāksmi tiks ievietota Preiļu novada pašvaldības mājas lapā preili.lv vienu dienu pirms sanāksmes, kurā tiks norādīta pieslēgšanās saite. Pieslēgšanās  sanāksmēm būs bez iepriekšējas reģistrācijas.

Atstājiet komentāru