2022.gada 9. decembris

Sarmīte, Tabita

Jēkabpils Radio1 Novadu ziņas 2022.gada 22.novembrī

Jēkabpils Radio1 Novadu ziņas 2022.gada 22.novembrī

Radio1 Novadu ziņas pulksten 11.00 un 16.00

Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā pēc Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes ierosinājuma iekļauta Salaspils Svētā Jura baznīcas vieta un Ilūkstes jezuītu klostera komplekss un baznīcas fragmenti. Kultūras ministrija skaidro, ka objekts ir nozīmīgs vēstures avots un liecība par vēsturiskās attīstības procesiem Latvijas teritorijā, Salaspils apkārtnē no 14.gadsimta, kā arī par senāko mūra baznīcu arhitektūru un vēsturi Latvijā. Kultūras ministrija norāda, ka arī Ilūkstes jezuītu klostera komplekss ir ļoti vērtīgs arhitektūras piemineklis, kas saistīts ar vienu no nozīmīgākajiem jezuītu centriem Kurzemes - Zemgales hercogistē 18.gadsimtā. 

Spēcīgā vētra naktī uz sestdienu izskalojusi vēl vienu vērtīgu atradumu Rīgas Rītabuļļu pludmalē – kāda sena kuģa vraka daļu. Tas ir līdzīgs fragmentiem, kādi tika izskaloti oktobra sākumā un 2018. gadā. Sestdien kāds vietējais iedzīvotājs, pastaigādamies gar jūras krastu Rīgā, pamanīja, visticamāk, kāda sena kuģa izskalotās atliekas, ko varētu būt atklājis spēcīgais vējš naktī. Šis atradums jau ieinteresējis vēsturniekus. Rītabuļļu pludmalē un tās apkārtnē šis nav pirmais šāda veida atradums. Vairākus metrus garais fragments varētu būt no ozolkoka, un tāpat kā 2018. gadā izskalotais vraks – tas savienots ar koka tapiņām. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā stāsta – šādi risinājumi raksturīgi ļoti seniem kuģiem.

Sestdien Zviedrijā notiekošajās spēcīga sastāva FIS sacensībās distanču slēpošanā otrajā sacensību dienā Kokneses novada pārstāve Patrīcija Eiduka 47 dalībnieču konkurencē 10km klasiskajā stilā ar intervāla startu arī uzrādīja atzīstamu rezultātu un ieguva 11.vietu, tikai nepilnas divas minūtes zaudējot piecu medaļu ieguvējai pasaules čempionātos individuālajos startos Frīdai Karlsonei no Zviedrijas. Sestdien Eidukai bija pirmais starts šajā sezonā klasiskajā stilā. 

Turpinām ziņas

Jelgavas novada Salgales pagastā naktī uz svētdienu nodegusi dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu-ķepā" vienstāva koka kaķu novietne, kurā sadedzis 21 kaķis, liecina biedrības ieraksts sociālajā medijā "Facebook". Biedrība aicina iedzīvotājus palīdzēt ar ķerembūriem, jo ārā staigā 40 kaķi, kurus no ugunsgrēka izdevās izglābt. Steidzami ir vajadzīgs arī apsildāms pārvietojams vagoniņš, lai kaķiem, kuri nedodas rokās, ir vieta, kur patverties. Biedrība "Ķepu-ķepā" aicina līdzcilvēkus arī ziedot naudu.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirkņa lietvedībā atrodas kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 228.panta pirmajā daļā, par 2021.gada 16.septembrī Līvānos, Meža ielā konstatēto Līvānu pilsētas kapu vietu apgānīšanu. Valsts policija aicina personas, kuru tuvinieku kapu kopiņas cietušas 16.septembrī Līvānu pilsētas kapu vietu apgānīšanā, līdz 2022.gada 10.janvārim vērsties pie procesa virzītāja, zvanot pa tālruni 28344037 vai rakstot iesniegumu Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknī Līvānos, Liepu ielā 2.

Un vēl

Lai iedzīvotāji vakarpusē varētu nokļūt no Jēkabpils Pļaviņās un otrādi, no šodienas, 22. novembra maršrutā Jēkabpils–Pļaviņas tiks atklāti divi jauni reisi. Autobuss no Jēkabpils autoostas darbadienās izbrauks plkst.19.20 un no pieturas Pļaviņas – plkst.20.00.

Atstājiet komentāru