Radio1 Preiļu novada aktualitātes 2024. gada 21.augustā
- Radio1.lv --
- 21 augusts 2024 --
- 0Komentāri
Radio1 Preiļu novada aktualitātes pulksten 11.00 un 16.00
Kā informēts jau iepriekš, SIA “PREIĻU SAIMNIEKS” 15. jūlijā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniedza siltumenerģijas apgādes tarifu, līdz ar to uzņēmums saviem klientiem vēlas atgādināt, ka jaunais siltumenerģijas tarifs 64,62 eiro par megavatstundu bez PVN ir stājies spēkā 15. augustā. Tarifa izmaiņas pret iepriekš spēkā esošo tarifu ir saistītas ar kurināmā un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām salīdzinājumā ar siltumenerģijas gala tarifā ierēķinātajām. Papildu informācija preili.lv.
“Geo Consultants” informē, ka ir ticis pieņemts Latgales reģionālais atkritumu apsaimniekošanas plāns 2024.-2030. gadam. Plāns stājās spēkā 2024. gada 31. jūlijā, pēc tam, kad to apstiprināja visas atkritumu apsaimniekošanas reģionā ietilpstošās pašvaldības tajā skaitā arī Preiļu. Plāns un ar to saistītie dokumenti apskatei pieejami SIA “Geo Consultants” un Latgales plānošanas reģiona tīmekļvietnēs.
Turpinām aktualitātes
13. augusta pēcpusdienā Preiļu novada nevalstiskā sektora un novada iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvji kuplā skaitā pulcējās informatīvā seminārā “Viedie ciemi atver durvis”. Viedo ciemu kustības koordinatori Latvijā ir biedrība “Latvijas lauku forums”. Semināra dalībniekiem bija iespēja uzklausīt Smelteru, Pelēču un Preiļu pagasta pieredzi, virzoties uz Viedā ciema statusu. Klātesošie darbojās grupās un pauda savu skatījumu par to, kas ir viedums. Kā uzsvēra semināra vadītāja Ieva Jātniece, tika sadzirdētas tādas vērtības vieduma definēšanai, kas nebija līdz šim izskanējušas, piemēram, ziedošanās, nesavtība, pazemība un pateicība. Noslēgumā Ieva Jātniece iedvesmoja ar spēcīgu Sēlijas stāstu - cik pašpietiekami, aktīvi un gudri kopienās darbojas sēļi, uzsvērdama, ka Viedo ciemu kustības jēga ir uzstājīgs atgādinājums domāt.
16. augustā apritēja 60 gadi kopš Raiņa muzejs “Jasmuiža” pirmo reizi atvērts apmeklētājiem. Ievadot jubilejas svinības, realizēts projekts “Man veicās roku darbs”, kurā ikviens tika aicināts uz Latgales tradicionālās kultūras un amatu prasmju saglabāšanas un popularizēšanas pasākumiem trīs dienu garumā, kad notika gan filcēšana darbnīca un keramikas trauku labošanas meistarklase, gan arī apmeklētāju iemīļotie cepļa kurināšanas svētki un līdz šim vēl nebijuši keramikas virpošanas paraugdemonstrējumi, kur savus pirmos māla traukus darināja latgalieši – sabiedrībā atpazīstamas personības.
Un vēl
Dabas aizsardzības pārvalde projektā LIFE Osmo Baltic uzsāk īstenot programmu “No koka uz koku”, lai veicinātu vecu koku ilgtermiņa saglabāšanu, nodrošinot piemērotu dzīvotni daudzām sugām. Īpašnieki aicināti pieteikt savus kokus bezmaksas sakopšanai. Programmā aicināti pieteikties īpašnieki, kuru īpašumā atrodas lielu dimensiju veci dobumaini lapu koki. Prioritārās koku sugas ir parastais ozols, parastā liepa, parastā zirgkastaņa un parastā kļava. Pieteikties programmai var līdz 15. septembrim, aizpildot tiešsaistes veidlapu dabas pārvaldes interneta vietnē - daba.gov.lv sadaļā Programma “No koka un koku”.