2022.gada 13. augusts

Elvīra, Velga

Izbraukuma vakcinācijā no 6.novembra līdz 24.novembrim Jēkabpils novadā savakcinēts 291 cilvēks

Izbraukuma vakcinācijā no 6.novembra līdz 24.novembrim Jēkabpils novadā savakcinēts 291 cilvēks

No 6.novembra Jēkabpils novadā sāka kursēt izbraukuma vakcīnbuss. Izbraukuma vakcinācija novada tālakajos pagastos tiek organizēta pēc Jēkabpils novada pašvaldības vadības iniciatīvas, lai veicinātu novada iedzīvotāju vakcināciju, nodrošinātu to pēc iespējas tuvāk cilvēku dzīvesvietai, jo īpaši senioru, kā arī lai ierobežotu Covid 19 izplatību un mazinātu epidemioloģisko apdraudējumu. Izbraukuma vakcinācija notiek pašvaldībai sadarbojoties ar SIA “Jēkabpils Reģionālā slimnīca”, Nacionālo veselības dienestu un SIA “Jēkabpils sporta centrs”, kas nodrošina ar transportu, informē Jēkabpils novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa. 

Kopumā izbraukuma vakcinācijā no 6.novembra līdz 24.novembrim savakcinēts 291 cilvēks.

6.novembrī Dignājā, Sudrabkalnā un Dunavā tika savakcinēti 65 iedzīvotāji,

10.novembrī Jēkabpils pilsētā, tajā skaitā jau iepriekš pieteikto cilvēku vakcinācijā mājās, Zīlānos, Slimnīcas, Ķieģeļu, Madonas ielā, Krasta, Rīgas, Dārzu, Daugavas, Skaubīša ielās, kā arī brīvās rindas kārtībā Zīlānu mikrorajonā, Ķieģeļu ielā, Madonas ielā pie Krustpils pamatskolas un Pils mikrorajonā rajonā savakcinēti 55 iedzīvotāji,

12.novembrī Kalna pagastā un bijušā Aknīstes novada teritorijā-Aknīstē, Gārsenē un Asarē savakcinēts 81 iedzīvotājs,

17.novembrī Jēkabpils pilsētā, Celtnieku mikrorajona teritorijā, Bebru ielas mikrorajonā,
pie Sporta nama un Brodu centrā pie Ābeļu pagasta pārvaldes vakcīnbusā savakcinēti 54 iedzīvotāji,

24.novembrī pēc iepriekšējās pieteikšanās tika apmeklēti seniori viņu dzīvesvietās Jēkabpils pilsētā- Draudzības alejā, Jaunajā ielā, Nameja, Viestura un Viesītes  ielā, kā arī brīvās rindas kārtībā Draudzības alejas mikrorajonā un Nākotnes ielā pie tirdzniecības centra vakcīnbusā tika savakcinēti 36 iedzīvotāji.

Mediķi, kuri dodas izbraukuma vakcinācijā norāda, ka iedzīvotāji pagastos ir pozitīvi noskaņoti un ļoti pateicīgi par šo iespēju. Īpaši priecīgi ir cilvēki, kurus mediķi dodas vakcināt mājās, jo ne visiem ir iespējams nokļūt uz pilsētu un savakcinēties.Iedzīvotāji izbraukuma vakcinācijā var saņemt gan pirmo poti pret Covid 19, gan otro poti, kā arī veikt balstvakcināciju. Vakcinācijā ir pieejamas četras dažādas vakcīnas- Pfizer, Moderna, Janssen un AstraZeneca.

Izbraukuma vakcinācija notiek sadarbībā ar novada sociālo dienestu un ģimenes ārstiem- tiek apzināti seniori, kuri vēlas vakcinēties viņu dzīvesvietās, bet iespēja vakcinēties noteiktos laikos brīvās rindas kārtībā izbraukuma vakcīnbusā ir jebkuram iedzīvotājam. Iedzīvotājiem lūgums būt saprotošiem un ņemt vērā, ka plānotajā laika grafikā iespējamas nelielas izmaiņas, kas var būt saistītas ar vakcinējamo cilvēku skaitu, kas iepriekš nav precīzi prognozējams.

Par aktuālajiem izbraukuma vakcinācijas laikiem un vietu, lūgums sekot līdzi pašvaldības mājas lapā:www.jekabpils.lv

Atstājiet komentāru