Kā pareizi "piepīpēt" auto?
Drošība pirmajā vietā
Drošība vienmēr pirmajā vietā! Tā kā auto ''piepīpēšanas'' process ir cieši saistīts ar auto elektroniku, nepieciešams ievērot vairākus drošības pasākumus:- Pārliecinieties, ka tuvumā neatrodas bērni!
- Pārliecinieties, ka tuvumā nav atklātas liesmas, t.sk. smēķētāji!
- Pārliecinieties, ka auto atslēga ir ārpus aizdedzes!
- Pārliecinieties, ka akumulatora tuvumā nav metālisku elementu, t.sk. apģērbs!
- Apskatiet transportlīdzekļa rokasgrāmatu - ielāgojiet, ka ir auto, kurus aizliegts ''piepīpēt''!
- Lai nesabojātu akumulatoru un dzinēju, pirms ''piepīpēšanas'' pārbaudiet ekipējumu - pašu akumulatoru un vadus! Ja kāds no rīkiem ir bojāts, nekādā gadījumā neveiciet ''piepīpēšanu''!
- Izmantojiet gumijas cimdus! Nekādā gadījumā neaiztieciet auto metāliskās detaļas ar kailām rokām, jo tās atrodas zem strāvas padeves!
Kas nepieciešams, lai varētu "piepīpēt" auto?
Lai ''piepīpētu'' auto, nekas daudz nav nepieciešams - izlādējies auto akumulators; starta vadi (pozitīvs un negatīvs); auto ar uzlādētu akumulatoru; cimdi un aizsargbrilles (drošībai). Tāpat, protams, jābūt arī zināšanām, kā to izdarīt, jo, ja pirms tam nav bijusi vajadzība ''piepīpēt'' automašīnu un pieredze to darot, tas varētu likties ļoti sarežģīts un niansēm bagāts process.5 soļi, lai pareizi veiktu automašīnas iedarbināšanu ar "piepīpēšanu"
Skaidrs, ka auto ''piepīpēšana'' prasa arī zināšanas. Daudzi jaunie autovadītaji nemaz nezina, kā ''piepīpēt'' auto, tomēr tās ir zināšanas, kuras noteikti būtu jāapgūst, jo šāda nepieciešamība var piemeklēt ikvienu no mums, turklāt pašā negaidītākajā brīdī. Lūk, 5 soļi, lai pareizi veiktu auto iedarbināšanu ar ''piepīpēšanu'':- Novietojiet abus auto pretī vienu otram!
- Uzvelciet nepieciešamo ekipējumu un savienojiet vadus!
- Centieties piedarbināt izlādējušos auto!
Padoms - kad cenšaties piedarbināt izlādējušā auto dzinēju, donora automašīnai jābūt noslāpētai, tādējādi neradot lieku noslodzi ģeneratoram! Kad izlādējušos automašīnu izdevies piedarbināt, pēc tam varat iedarbināt arī donora auto.
- Atvienojiet vadus!
- Atvienojiet melno vadu, kas pievienots izlādējušam akumulatoram;
- Atvienojiet melno vadu, kas pievienots donora automašīnas;
- Atvienojiet sarkano vadu no abiem auto!
Ļaujiet akumulatoram palādēties un novērojiet auto uzvedību!
Lai akumulatoru uzlādētu, automašīnai ļaujiet darboties aptuveni 20-30 minūtes! Ja automašīnu pēc tam paredzēts novietot, ieteicams doties 30 minūšu izbraucienā, tādējādi varēsiet būt drošs, ka auto pēc novietošanas var atkal iedarbināt.Ja auto akumulators bijis nosēdies tā, ka ar vairākām reizēm nevar iedarbināt auto, akumulatoru vajadzētu uzlādēt ar tam paredzētu lādētāju! Novērojiet automašīnas uzvedību, īpaši brīdinājuma lampiņas auto panelī - ja liekas, ka problēma varētu atkārtoties, noteikti veiciet akumulatora pārbaudi pie speciālista! Ielāgojiet - akumulators tiek uzskatīts par nederīgu, ja nosēdies zem 10,5V.
Mēs nekad nevaram būt droši, ka auto akumulators neizlādēsies vai nesāks ''niķoties'', taču varam darīt visu, lai tādās situācijās būtu nodrošināti un zinātu, kā rīkoties. Ceram, ka augstāk minētie padomi vajadzības gadījumā palīdzēs Jums iedarbināt auto ar vadiem un parūpēties par akumulatoru. Lai veicas!