Kas jāņem vērā, siltinot ēku no iekšpuses?
Tiek zaudēta telpas platība
Ēku, siltinot no iekšpuses, siltināšanas materiāli, metāla profili vai koka latas tiek izvietotas telpā, tādēļ tiek zaudēta platība. Ja minerālvates siltumizolācijas slānis ir ieklāts pareizi, tas nepārsniedz 5 - 7 cm biezumu, taču kopā ar jauno sienas apšuvumu telpa var zaudēt no 7 līdz 10 cm pa visu ārējas sienas perimetru.
Jāparedz un jānovērš mitruma uzkrāšanās iespējas
No iekšpuses nosiltinātām ēkas ārsienām samazinās spēja pilnībā izžūt un tās nokļūst “aukstajā zonā”, jo iekštelpu siltums tām vairs nepiekļūst. Šādas ārsienas ir vairāk pakļautas pastiprinātai laikapstākļu iedarbībai un tādēļ var uzkrāties mitrums.
Ja ēkas ārsienas ir no koka, šīs konstrukcijas ir vēlams papildus apstrādāt pret mitruma iedarbību. Taču jebkurai ēkai būs jāparedz un pareizi jāieklāj arī tvaika izolācijas slānis.
Papildus jāpārvieto inženiertehniskās komunikācijas
Ja elektrības, ūdens, apkures sistēmas vai citas inženiertehniskās sistēmas skar ēkas ārsienu, ko ir paredzēts siltināt no iekšpuses, to daļas būs jāpārvieto atbilstoši jaunajai istabas konfigurācijai.
Jāpārliecinās par ventilācijas sistēmas kvalitāti
Neuzmanīgi veicot ēkas siltumizolācijas uzlabojumus, pastāv risks būtiski izmainīt telpu mikroklimatu. Tādēļ pirms siltināšanas darbu uzsākšanas ir vērts pārliecināties par efektīvas ventilācijas sistēmas esamību mājoklī, kas spēs veikt optimālu gaisa apmaiņu telpā. Ierobežota mitrā un siltā gaisa izvadīšana no telpas var veicināt pelējuma attīstību.
Turklāt, īpaša uzmanība ir jāpievērš arī siltināšanas materiālu nekaitīgumam cilvēkiem un apkārtējai videi. Mūsdienīgs būvmateriālu veikals piedāvā siltināšanas materiālus un apkures sistēmas, taču labāk to visu iegādāties vietā, kur piedāvās arī pilnvērtīgu konsultāciju. Uzņēmumā Vides Tehnika ir iespējams iegādāties ne tikai ekoloģiskus un kvalitatīvus siltināšanas materiālus, bet arī saņemt konsultāciju par to izmantošanu atbilstoši konkrētā projekta specifikai.