2023.gada 2. jūnijs

Emma, Lība

Jaunieši atrastu kara laika lādiņu iemet ugunskurā; sprādzienā traumas gūst viens zēns

Jaunieši atrastu kara laika lādiņu iemet ugunskurā; sprādzienā traumas gūst viens zēns

19. martā Tukuma novadā jaunieši mežā atrada nesprāgušu kara laika lādiņu. Viņi to iemeta ugunskurā, un notika sprādziens, kura rezultātā traumas guva 2005. gadā dzimis zēns. Valsts policija uzsver, ka kara laika lādiņi nav rotaļlietas, informē VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Sestdienas, 19. marta, vakarā pēc pulksten 18.00 Tukuma novada Smārdes pagastā četri jaunieši, mežā ar metāla detektoru meklējot „dārgumus”, atrada nesprāgušu kara laika lādiņu, kuru iemeta ugunskurā, un notika sprādziens. Eksplozijas rezultātā traumas guva 2005. gadā dzimis zēns, kurš tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus.  

Latvijā joprojām ļoti bieži tiek atrasti dažādi sprādzienbīstami priekšmeti no Pirmā un Otrā pasaules kara, taču atgādinām, ka, atrodot kara laika lādiņiem līdzīgus priekšmetus, tos nekādā gadījumā nedrīkst aizskart un pārvietot, bet par atradumu nekavējoties jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110, sniedzot arī atrastā priekšmeta vizuālo raksturojumu. 

Vieta, kur atrasti potenciāli sprādzienbīstami priekšmeti, iespēju robežās ir jāiezīmē. Ir svarīgi rīkoties saskaņā ar saņemtajām instrukcijām, līdz ierodas policisti. Vēlāk atrastos priekšmetus aizved un neitralizē Nacionālo bruņoto spēku amatpersonas.

Lai izvairītos no traģēdijas, Valsts policija aicina vecākus pārrunāt ar saviem bērniem jautājumus par dabā atrastiem kara laika lādiņiem, jo vieglprātīga un neapdomīga rīcība saistībā ar potenciāliem sprādzienbīstamiem priekšmetiem apdraud ikviena veselību un dzīvību.

Atstājiet komentāru