2023.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Jēkabpilī sieviete nāvējoši sadur vīrieti; aizdomās turētā persona apcietināta

Jēkabpilī sieviete nāvējoši sadur vīrieti; aizdomās turētā persona apcietināta

22. jūnijā Jēkabpilī kādā dzīvesvietā tika atrasts vīrieša līķis ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei tika sākts kriminālprocess, un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja 1978. gadā dzimušu sievieti, kurai piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, informē VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa. 

  Pirms Jāņu svētku brīvdienām, 22. jūnijā, policija saņēma informāciju, ka Jēkabpilī, kādā mājvietā, iespējams, atrodas miris vīrietis. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi atrada 1983. gadā dzimuša vīrieša līķi, kuram konstatēja durtu brūci kājā. Saistībā ar notikušo policijā tika sākts kriminālprocess par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei. 
Veicot sākotnējās izmeklēšanas darbības, policisti noskaidroja un tajā pašā dienā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja 1978. gadā dzimušu sievieti. 

Līdz šim izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka alkohola koplietošanas laikā izcēlies sadzīviska rakstura strīds un sieviete ar nazi vienu reizi iedūrusi otrai personai kājā. No gūtā ievainojuma vīrietis nomira notikuma vietā. 

24. jūnijā sievietei tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, un turpinās pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu precīzus notikušā apstākļus. Jāpiebilst, ka sieviete iepriekš ir bijusi nonākusi policijas redzeslokā saistībā ar dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem. 

Par notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei Par minēto noziegumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri (0-1/1)

  • Tugriks
    28.06.2022 00:32
    A precizāk nevar? Jēkabpils liela. Atkal Ķieģeļu iela?

Atstājiet komentāru