2024.gada 27. novembris

Lauris, Norberts

Šonakt notika pāreja uz vasaras laiku

Šonakt notika pāreja uz vasaras laiku

Naktī uz svētdienu, 30.martu, Latvijā notika pāreja uz vasaras laiku - pulksteņa rādītāji plkst.3 tika pagriezti par vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.
 

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi "Par pāreju uz vasaras laiku". Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.
 

Savukārt Eiropas Savienībā pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.
 

Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir EM.
 

Jau ziņots, ka divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju neatbalsta praksi pavasarī pāriet uz vasaras laiku un rudenī atgriezties Latvijas laika joslā, liecina Ekonomikas ministrijas veiktā aptauja.
 

Kopumā aptaujā viedokli pauda 6244 respondenti, no kuriem 3418 respondenti uz jautājumu "Vai Jūs esat apmierināti ar esošo praksi Latvijā un Eiropā pavasarī vienoti pāriet uz vasaras laiku un rudenī atgriezties savā laika joslā?" atbildēja, ka ir ļoti neapmierināti, 1299 - neapmierināti, 239 - ne apmierināti, ne neapmierināti, 371 - apmierināts, 909 - ļoti apmierināti, un astoņi respondenti nevarēja paust skaidru atbildi (nezina).
 
 

Atstājiet komentāru