2025.gada 24. janvāris

Eglons, Krišs, Ksenija

Jēkabpilī  uzstājās E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (PAPILDINĀTS AR FOTO)

Jēkabpilī uzstājās E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (PAPILDINĀTS AR FOTO)

1.maijā pl.12:00 pie tautas nama Jēkabpilī notiks E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra defilē programmas parāde. Pasākums bez maksas!

E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, kas dibināts 1953. gadā, ir viens no tiem retajiem jauniešu pūtēju orķestriem Latvijā, kas kopš tā dibināšanas vēl nekad nav pārtraucis savu darbību. Tā mājvieta no dibināšanas brīža līdz pat šodienai ir Alūksnes pilsētas Skola. Skolai laika gaitā mainījušies nosaukumi, bet orķestris kā Alūksnes pilsētas un Alūksnes Skolas vārda nesējs tuvumā un tālumā palicis nemainīgi. Kopš 1993. gada – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris.

Pirmais kolektīva vadītājs bija Rihards Ādamsons, bet kopš 1986. gada tā vadītājs ir Sandors Līviņš, kas ilgus gadus pirms tam pats muzicēja šajā orķestrī.

Kopš savas dibināšanas kolektīvs ir ikgadējo konkursu, mūzikas festivālu un tradicionālo Dziesmu un Deju svētku dalībnieks. Visos laikos pūtēju orķestris kuplinājis dažāda rakstura pasākumu programmas kā Alūksnes pilsētā, novadā, tā arī Latvijā un ārvalstīs – Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Francijā, Zviedrijā, Polijā un Slovākijā. Mūzikas festivālā Kristianstrādē, Zviedrijā ieguva labākā kolektīva statusu Baltijas jūras valstu reģionā. 12. starptautiskajā jauniešu pūtēju orķestru konkursā Jastrebi Zdroj, Polijā, ieguva 2. vietu.

Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris ir starp tiem skolēnu pūtēju orķestriem Latvijā, kas muzicē un startē augstākajā „A" grupā.

Viss nemitīgi mainās – gan paši orķestra dalībnieki, gan repertuārs, gan visa dzīve. Kopš dibināšanas pirmsākumiem orķestra repertuārā ienākuši brīvāka rakstura skaņdarbi – gandrīz neiztrūkstoši orķestrī skan basģitāra, zvani, interesantāka un daudzkrāsaināka kļuvusi sitamo instrumentu grupa. Daudz ir skaņdarbu, kuros dominē kāda instrumentu vai instrumentu grupas solo, pats solists ne reti arī nedaudz uzdejo. Bieži koncertprogrammās muzikālo priekšnesumu ar savu dejotprasmi papildina deju kolektīva „Virpulītis dalībnieki.

Kopš 2003. gada līdzās koncertprogrammām pūtēju orķestris piedāvā vairākas defilē programmas Ilzes Līviņas horeogrāfijā un vadībā. Par tradīciju kļuvusi valsts mēroga pūtēju orķestru defilē programmu parāde 4.maijā Rīgā, kad notiek Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas svinības un finālskate defilē programmām. Sākot ar 2007.gadu orķestra sastāvā ir atsevišķa defile meiteņu grupa, kura dejo kopā ar orķestrantiem vienotā programmā. Visos gados kopš 2006.gada Alūksnes orķestranti ieguvuši nedalītu žūrijas un skatītāju augstāko vērtējumu.

Ar savām defilē programmām kolektīvs uzstājies skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkos Rīgā, Rīgas pilsētas svētkos, Slovākijā un Polijā, Latvijas pilsētās un pagastos, Igaunijā.

Kopš 2005.gada orķestra diriģents Sandors Līviņš ir arī republikas pūtēju orķestru virsdiriģents, bet kopš 2009.gada defilē vadītāja Ilze Līviņa ir Vidzemes novada horeogrāfe .

Avots: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru