2024.gada 27. novembris

Lauris, Norberts

Valsts policijas 98.gadadienā sveiks Jēkabpils policijas iecirkņa darbiniekus

Valsts policijas 98.gadadienā sveiks Jēkabpils policijas iecirkņa darbiniekus

8.decembrī Jēkabpils Tautas namā, atzīmējot Valsts policijas 98. gadadienu, svinīgā sarīkojumā tiks godināti Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa policijas darbinieki. Policijas darbiniekiem tika pasniegti Valsts policijas apbalvojumi un pateicības.

Jēkabpils dome kārtējā sēdē labāko Valsts policijas Jēkabpils iecirkņa darbinieku apbalvošanai atvēlēja 1620 eiro. Valsts policijas 98.gadadienā par godprātīgu darbu, profesionālo meistarību, iniciatīvu un ieguldījumu Jēkabpils pilsētas sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Jēkabpils pilsētas pašvaldība apbalvos 18 policistus katru ar dāvanu karti 90 eiro apmērā. 

Pateicību par godprātīgu darbu, profesionālu meistarību, iniciatīvu un ieguldījumu Jēkabpils pilsētas un reģiona sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā izteiks arī Jēkabpils pilsētas pašvaldība. Šogad Jēkabpils pilsētas pašvaldība sveiks: Rolandu Bērziņu, Aivaru Lemaku, Vitu Švedu, Anatoliju Macuku, Oļegu Belousovu, Aleksandru Beļinski, Kasparu Edelbergu, Ruslanu Šinkūnu, Viktoriju Šimkūni, Ingu Gaidlazdu, Arianu Lalovu, Zani Gardi, Kārli Kundrātu, Salvi Ozoliņu, Rimu Švedu, Jurģi Turkupoli, Gintu Vuškānu un Zigmundu Januševski.

Latvijas Valsts policija uzsāka darbu nepilnas trīs nedēļas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas – 1918. gada 5. decembrī, pamatojoties uz Tautas padomes pieņemtajiem pagaidu noteikumiem „Par iekšējās kārtības organizēšanu.”

Ņemot vērā nestabilo situāciju valstī, jaunizveidotās Valsts policijas prefektiem un apriņķa priekšniekiem bija ļoti plašas pilnvaras. Policijas pamatuzdevumi bija sabiedriskās kārtības nodrošināšana, noziegumu izmeklēšana, robežapsardzība, kā arī iedzīvotāju uzskaite un reģistrācija. Lielu atbalstu policijas darbam sniedza arī aizsargu organizācija.

Attīstoties līdz ar Latvijas valsti un izejot cauri dažādām varām, 1991. gada janvārī, lai aizstāvētu Latvijas neatkarību, barikāžu laikā aizsargāt svarīgākos valsts objektus devās kārtībsargājošo iestāžu darbinieki no visas Latvijas. Tā laika milicijas nostāšanās tautas pusē bija svarīgs atbalsts neatkarīgas valsts nosargāšanā.

1991. gada 4. jūnijā tika pieņemts likums "Par policiju", kas joprojām ir policijas darbības pamatā. Tas nosaka policijas jēdzienu, uzdevumus, darbības principus un vietu valsts pārvaldes un pašvaldības iestāžu sistēmā, policijas pienākumus, tiesības, struktūru, kompetenci, policijas darbinieka tiesisko aizsardzību, darbības garantijas, atbildību, finansēšanas, materiāltehniskās apgādes kārtību, kā arī policijas darbības uzraudzību un kontroli.

Valsts policija ir viena no lielākajām iestādēm Latvijā pēc darbinieku skaita, aptverot vairāk nekā 7000 darbinieku.

Pērn Saeima vienbalsīgi 5.decembri atzina par oficiālu Policijas darbinieku dienu, to iekļaujot likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”.

Foto: jekabpils.lv

Komentāri (0-1/1)

  • ezis
    02.07.2018 18:33
    Priekšnieki kā vienmēr tiek abalvoti...super tā tik tureet....vemt gribaas no šī visa

Atstājiet komentāru