2021.gada 15. maijs

Airita, Arita, Sofija, Taiga

Apkures katla sprādziens noposta viesnīcas "Daugavkrasti" konteinera tipa piebūvi (MAINĪTS VIRSRAKSTS, PAPILDINĀTS)

Apkures katla sprādziens noposta viesnīcas "Daugavkrasti" konteinera tipa piebūvi (MAINĪTS VIRSRAKSTS, PAPILDINĀTS)

(Papildināts viss teksts ar jaunāko informāciju)

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Naktī uz otrdienu viesnīcā "Daugavkrasti" Jēkabpilī sprādzis apkures katls, nopostot arī konteinera tipa piebūvi, kurā apkures iekārta atradusies.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā Radio1.lv  informēja, ka pēc pusnakts ugunsdzēsēji steidzās uz Mežrūpnieku ielu Jēkabpilī, kur iedzīvotāji ziņoja par skaļu troksni. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka 30 metrus plašā rādiusā izkaisītas metāla piebūves konstrukcijas un apkures katla detaļas. Blakus esošajai sabiedriskajai ēkai bija izbiruši divi logi.

Pārmeklējot gruvešus, apkārtējo teritoriju un ēku, ugunsdzēsēji cilvēkus neatrada. Glābēji atdzesēja atlikušās apkures katla detaļas un darbu notikuma vietā pabeidza.

Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis aģentūrai LETA atklāja, ka Mežrūpnieku ielā izvietotas vairākas ražotnes, kā arī viesnīca, kurā negadījums arī noticis. Cietušo objektu šodien apseko pašvaldības būvvalde.

Viesnīcā "Daugavkrasti" aģentūrai LETA apliecināja, ka, neskatoties uz notikušo, iestāde turpina darbu, jo bojājumi nodarīti tikai konteineram, kurā apkures katls atradies. Arī SIA "Daugavkrasti" valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš atzina, ka ar zināmām problēmām, taču darbu komplekss turpina. Daļa cietušās mantas ir bijusi apdrošināta.

"Firmas.lv" dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn bijis 151 034 eiro, bet peļņa 7909 eiro. Komersanta patiesā labuma guvēja ir Ināra Krūmiņa.

Pagājušajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 48 izsaukumus, no tiem 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums.

Atstājiet komentāru