2021.gada 15. maijs

Airita, Arita, Sofija, Taiga

Jaunveidojamajā Jēkabpils novadā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši aptuveni 10 procenti iedzīvotāju

Jaunveidojamajā Jēkabpils novadā vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši aptuveni 10 procenti iedzīvotāju

Jaunveidojamajā Jēkabpils novadā vakcīnu pret Covid-19 līdz šim saņēmuši aptuveni 10% iedzīvotāju, izriet no ceturtdien domes sēdē Jēkabpils pašvaldības izpilddirektora Guntara Goguļa paustā.

Gogulis informēja, ka saskaņā ar pašvaldības aprēķiniem jaunveidojamajā Jēkabpils novadā potes pret Covid-19 saņēmuši aptuveni 4000 iedzīvotāju. Kopumā Jēkabpilī, Jēkabpils, Aknīstes, Viesītes, Krustpils un Salas novados ir vairāk nekā 40 000 iedzīvotāju. Gogulis šādus vakcinēšanas tempus novērtēja pozitīvi.

Gogulis informēja, ka pašvaldības administrācijā ir konstatēts Covid-19 gadījums. Kontaktpersonas darba pienākumus turpina pildīt, esot karantīnā.

Tāpat atsevišķi inficēšanās gadījumi fiksēti pilsētas skolās un bērnudārzos.

Jēkabpils slimnīcā aģentūru LETA informēja, ka slimnīcas Ambulatorajā daļā dubultota vakcinācijas pret Covid-19 jauda, atverot otru vakcinēšanās kabinetu.

Jēkabpils liela mēroga vakcinācijas centrs, kas atrodas Jēkabpils sporta hallē, darbosies vairākas dienas šonedēļ un arī nākamnedēļ. Šiem datumiem jau ir sagatavoti vakcinējamo saraksti un konkrēti vakcinēšanās laiki. Drīzumā vietnē "manavakcina.lv" tiks atvērti nākamie vakcinācijas datumi Jēkabpils vakcinācijas centrā un uz tiem varēs pieteikties ikviens interesents.

Vakcinēšanu pret Covid-19 veic arī daļa ģimenes ārstu prakšu Jēkabpilī.

Jau ziņots, ka vakcinācijas pret Covid-19 temps Latvijā ir kāpis, trešdien sasniedzot jaunu vienas dienas laikā vakcinēto cilvēku rekordu.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati, kopumā trešdien tikušas vakcinētas vismaz 11 111 personas, tostarp pirmo poti pret Covid-19 Latvijā saņēma 8117 cilvēki, bet vakcinācijas procesu pabeidza 2994 cilvēki, kas arī ir jauns dienas rekords. Līdz šim vienā dienā vakcinēto skaita rekords bija sasniegts 21.aprīlī, kad potes saņēma ap 10 000 cilvēku.

Kāpjot vakcinācijas tempam, potēšana pret Covid-19 šonedēļ Latvijā notiek raitāk nekā iepriekšējā nedēļā. Pagājušajā nedēļā kopumā bija līdz šim augstākais vakcinēšanas pret Covid-19 temps, vakcinējot vidēji ap 6600 cilvēkus dienā, savukārt šonedēļ pirmajās trīs dienās vakcinēti vidēji 7200 cilvēki dienā.

Vakar potes pret Covid-19 pārsvarā saņēmuši seniori, personas ar hroniskām slimībām, pedagogi, operatīvo dienestu darbinieki un personas, kas klasificētas kā "cita paaugstināta riska grupa". Vakcināciju veikušas 385 iestādes, un visvairāk savakcinēja Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, Veselības centru apvienība, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, "Veselības centrs 4" un Rēzeknes slimnīca. Lielākā daļa no vakcinācijas iestādēm bija ģimenes ārstu prakses, taču tajās ikdienā vakcinē salīdzinoši nelielu skaitu cilvēku - parasti 10 līdz 30 pacientus.

Pirmajai potei visbiežāk - 62% gadījumu - izmantota "Pfizer" vakcīna, bet "Moderna" - 35% gadījumu. Otrajai potei visvairāk - 70% gadījumu - izmantota "AstraZeneca" vakcīna, bet "Moderna" - 25% gadījumu.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši 237 087 cilvēki, bet divas devas un vakcinācijas procesu pabeiguši - 45 718 cilvēki, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 12,5% iedzīvotāju, bet divas potes - 2,4%. "Johnson&Johnson" gadījumā vakcinēšanas procesa pabeigšanai nepieciešama tikai viena pote, bet pārējām vakcīnām - divas devas.

Atstājiet komentāru