Noslēgusies Jēkabpils reģionālās slimnīcas pirmā multidisciplinārā konference
- 31 oktobris 2021 --
- 0Komentāri
Konferences mērķis bija stiprināt multidiciplināru pieeju politraumu un polimorbidu pacientu ārstēšanā, paaugstināt kvalifikāciju un iesaistīt ārstniecības personālu jaunākās literatūras izpētē un jaunāko metožu pielietošanas izzināšanā, daloties ar klīniskām praksēm un pieredzi. Konferences mērķauditorija bija daudzprofila slimnīcās strādājošie ārsti, speciālisti, ģimenes ārsti, rezidenti un medicīnas fakultātes studenti, Jēkabpils reģionālās slimnīcas ārstniecības personāls.
“Jēkabpils reģionālā slimnīca ar šo konferenci vēlas pieteikt savu vietu apmācību, tālākizglītības nodrošināšanas jomā, proti, stiprināt un attīstīt gan darbinieku profesionālās kvalifikācijas celšanu, gan veicināt kvalitātes standartu uzlabošanu ārstniecības jomā, īpaši reģionālajās slimnīcās,” – atklājot konferenci, uzsvēra Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.
Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika, uzrunājot konferences dalībniekus, uzsvēra: “Veselības ministrija vēlas redzēt labi pārvaldītas un modernas reģionālās slimnīcas, kas var dalīties ar savu pieredzi un zināšanām, lai kopīgi attīstītu uz pacientu interesēm orientētu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, tādēļ ļoti novērtējam šādas konferences organizēšanu,”.
Konferencē savās zināšanās un praktiskajā pieredzē dalījās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Dr. A. Višņakovs, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas traumatologs un RSU pasniedzējs Dr. I.Terjajevs, Anesteziologs reanimatologs prof. A. Miščuks, P.Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas kardioloģe Dr. S.Jēgere, u.c. savas nozares profesionāļi.
Tāpat konferencē ar saviem ziņojumiem uzstājās Jēkabpils reģionālās slimnīcas mediķi – radiologs diagnosts Matīss Breikšs, farmaceite Marina Kirsanova, bet neiroloģe Kristīne Sūna dalījās ar klīniskā gadījuma analīzi.
“Izvēlētās divas tēmas - politraumas un polimorbīdi pacienti - nav izvēlēti nejauši, jo abos gadījumos ir būtisks komandas darbs un dažādu speciālistu iesaistīšanās, lai nodrošinātu kvalitatīvu un laika ziņā efektīvu pacienta ārstēšanu. Abas tēmas ir vienlīdz sarežģītas un aktuālas visās daudzprofila slimnīcās. Ja pirmo tēmu varam vairāk pieskaitīt pie neatliekamās un akūtās palīdzības, tad otra tēma nereti vairāk saistās uz gados vecākiem pacientiem, vai pacientiem ar vairākām saslimšanām, kas prasa koordinētu un sarežģītu ārstēšanas pieeju. Polimorbīdu pacientu ārstēšana jo īpaši aktuāla ir kļuvusi COVID-19 pandēmijas laikā, kad pacienti atlikuši vizīti vai nav savlaicīgi tikuši pie ārsta. Mūsu mērķis ir kvalitatīva un uz pacientiem orientēta veselības aprūpe, neatkarīgi no tā, kur šo veselības aprūpi pacients saņem – galvaspilsētā vai kādā no reģionālām daudzprofila slimnīcām, tādēļ vēlamies būt daļa no veselības aprūpes attīstības “zobrata”!” uzsver Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Margarita Meļņikova.
Konferenci organizēja Jēkabpils reģionālā slimnīca un Jēkabpils slimnīcas atbalsta fonds.
Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vindule
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste