2024.gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

LBL: BK "Jēkabpils" revanšējās "LU" vienībai

Svētdien, 4. janvārī "Aldaris" Latvijas Basketbola līgā (LBL) BK "Jēkabpils" ar 19 punktu pārsvaru revanša mačā uzvarēja BK „Latvijas Universitāte" – 71:52 (2:1). Ar 16 punktiem rezultatīvākais „lūšu" rindās – Rinalds Sirsniņš.

Ar izrāvienu spēli veiksmīgāk uzsāka mājinieki (0:8). Līdz pirmā ceturkšņa beigām jēkabpilieši atguvās, panākot neizšķirtu (17:17). Noslēdzoties pirmajām 10 cīņas minūtēm, pēdējais vārds piederēja mājiniekiem, kuri atstāja BK „Jēkabpils" iedzinējos - 17:19.

„Lūši" otro ceturtdaļu uzsāka ar neizšķirtu rezultātu – 19:19. Līdz otrā spēles nogriežņa vidum spēle ritēja maz rezultatīvi, bez izteikta līdera. Ar Štelmahera precīzu trejaci nepilnas piecas minūtes pirms puslaika beigām, BK „Jēkabpils" pirmo reizi izvirzījās vadībā (24:23). Un jau pēc trim minūtēm cīņā ar piecu punktu izrāvienu, „lūši" panāca četru punktu pārsvaru – 29:25. Puslaika izskaņā jēkabpiliešu punktu bilanci par vienu vienību samazināja pretinieka izpildītais soda metiens – 29:26.

Otro puslaiku uzbrukumā pārliecinoši uzsāka Sirsniņš un Veselovs, papildinot BK „Jēkabpils" pārsvaru ar desmit punktiem (39:26). Tomēr no iekrātā 13 punktu handikapa līdz trešā ceturkšņa beigām jēkabpiliešiem izdevās nosargāt vien sešus (45:39).

Nepilnas sešas minūtes pirms spēles beigām E. Valeiko vīri atjaunoja 13 punktu pārsvaru (57:44) un palielināja bilanci vēl par deviņiem punktiem, pilnībā apturot studentu uzbrukumu (66:44). Minūti līdz spēles izskaņai pretinieks punktus guva vien no soda metieniem, kamēr jēkabpilieši turpināja palielināt pārākumu, panākot 24 punktu pārsvaru (71:47). Atlikušais laiks cīņā izvērtās par formalitāti - BK „Jēkabpils" izbraukumā revanšējās studentiem par rūgto zaudējumu ar rezultātu 71:52.

Laukumā pavadot nepilnas 30 minūtes, komandas kapteinis Rinalds Sirsniņš komandas labā iekrāja 16 punktus, izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja četras atlēkušās bumbas. Tāpat mačā izcēlās Pāvels Veselovs ar 11 punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm un tikpat atlēkušajām bumbām. Ne pirmo reizi sezonā double – double izcīnīja leģionārs Teilors: 11 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

BK „Jēkabpils" komandas galvenais treneris Edmunds Valeiko spēli komentē īsi, bet emocionāli: „Neskatoties uz visiem blakus apstākļiem, komandai šodien bija labs noskaņojums, palīdzēja enerģija. Puiši šovakar izpildīja uzdevumu!"

„Aldaris" LBL regulārais turnīrs, 04.01.

BK „Jēkabpils" – BK „Latvijas Universitāte 71:52 (17:19, 12:7, 16:13, 26:13)
„Jēkabpils": Sirsniņš 16 (8 rp, 4 ab), Veselovs 15 (4 rp, 4 ab), Teilors 11 (10 ab), Šeļakovs 8 (8 ab), Čukins 7 (3 ab), Dušels 5 (5 ab), Sokolovs 4 (5 ab), Štelmahers 3, Virsis 2, Pozņaks

Nākamo spēli BK „Jēkabpils" aizvadīs trešdien, 7. janvārī Baltijas Basketbola līgā (BBL). Mājas laukumā uzņemsim igauņu vienību „TLU Kalev". Mača sākums pl. 19.30 Jēkabpils SN. Nāc un atbalsti savējos!

Basketbola klubu „Jēkabpils" atbalsta: Jēkabpils pilsētas pašvaldība, „LDZ Cargo", SIA „Jēkabpils PMK", SIA "Pata", SIA „Mikor", SIA "LIK Sistēmas", SIA „LatGran", AS „LNK industries".