SIA "Jēkabpils siltums" siltumenerģijas tarifs no oktobra pieaugs par 5,1 procentu
- Radio1.lv --
- 28 augusts 2026 --
- 0 Komentāri
SIA "Jēkabpils siltums" siltumenerģijas tarifs no 1. oktobra pieaugs par 5,1% - līdz 84,84 eiro par megavatstundu (MWh), liecina publiskotā informācija par uzņēmuma noteiktajiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) nolēmusi atzīt "Jēkabpils siltuma" noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu un tā pamatojuma atbilstību metodikai.
Tādējādi no 2026. gada 1. oktobra "Jēkabpils siltuma" siltumenerģijas gala tarifs ar neparedzēto ieņēmumu komponenti 1,88 eiro par MWh būs 84,84 eiro par MWh.
Siltumenerģijas ražošanas tarifs pieaugs par 3,4% un būs 64,98 eiro par MWh, pārvades un sadales tarifs pieaugs par 2% un būs 19,3 eiro par MWh, bet tirdzniecības tarifs un dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente saglabāsies nemainīgi - attiecīgi 1,35 eiro par MWh un 1,09 eiro par MWh.
Siltumapgādes pakalpojuma tarifu izmaiņas saistītas ar neparedzētajiem ieņēmumiem par 2025. gadu, kā arī kurināmā cenu izmaiņām un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņām.
Šobrīd "Jēkabpils siltuma" siltumenerģijas gala tarifs ir 80,71 eiro par MWh."Firmas.lv" informācija liecina, ka "Jēkabpils siltuma" apgrozījums 2025. gadā bija 4,837 miljoni eiro un uzņēmums strādāja ar 81 815 eiro peļņu. Kompānija "Jēkabpils siltums" ir reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 3,572 miljoni eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Jēkabpils novada pašvaldībai.