2024.gada 21. aprīlis

Anastasija

Daugavā pie Zeļķu tilta ūdens līmenis kopumā cēlies par pieciem metriem. Aktuālā situācija 29.02.2024. Rīts.

Daugavā pie Zeļķu tilta ūdens līmenis kopumā cēlies par pieciem metriem. Aktuālā situācija 29.02.2024. Rīts.

Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta ūdens līmenis agrā ceturtdienas rītā sasniedzis 9,54 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Kopš trešdienas vakara ūdens pakāpies aptuveni pusmetru augstāk, bet pēdējās dienās tas kopumā cēlies par pieciem metriem. Pirms nedēļas - 22.februārī - ūdens līmenis šajā novērojumu stacijā bija 4,41 metrs.

Pagājušā gada janvārī, kad lieli plūdi skāra Jēkabpili, maksimālais ūdens līmenis pie Zeļķu tilta bija 8,66 metri. Plūdu rekords šajā vietā reģistrēts 2010.gadā naktī no 29. uz 30.martu, kad ūdens līmenis īslaicīgi pakāpās līdz 9,65 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta.

Pļaviņās un Jēkabpilī ūdens līmenis Daugavā nakts laikā nedaudz pazeminājies. Daugavā pie Jēkabpils šorīt pulksten 6.25 ūdens līmenis bija 6.24 metri virs noteiktās atzīmes, nakts laikā pazeminoties par centimetru. Savukārt pie Pļaviņām - 11, 05 metri, nakts laikā pazeminoties par 8 centimetriem.

Augšpus Jēkabpils plūdu draudu nav, ūdens līmenis ir stabils, tuvākajās dienās gaidāma tā pakāpeniska paaugstināšanās. Augšpus Daugavpils ūdens līmenis likteņupē ceļas, bet, salīdzinot ar citu gadu paliem, tas nav augsts.

Daugavas baseinā sniegs un ledus lielākoties ir izkusis, turklāt tuvākajās dienās vairs nelīs, tādēļ liels ūdens līmeņa kāpums Daugavā augšpus Jēkabpils nav gaidāms.

Izkustoties ledus sastrēgumam, iespējams straujš ūdens līmeņa kāpums un plūdi Pļaviņās, bet pie Zeļķiem ūdens līmenis tad krasi pazemināsies.

Palienes applūdušas pie vairākām upēm Latvijas austrumu daļā, augsts ūdens līmenis saglabājas arī Misas upē. Marta sākumā pali pamazām atkāpsies.

Jau ziņots, ka Daugavas posmā no Jēkabpils līdz Zeļķiem LVĢMC trešdienas vakarā izsludināja sarkano plūdu brīdinājumu.

Foto:jekabpils.lv
Attēlā:Sakas sala

Atstājiet komentāru