2025.gada 20. janvāris

Aļģirds, Aļģis, Oļģerts, Orests

Kūlas dedzināšanas dēļ Jēkabpilī uz brīdi pietrūkst ugunsdzēsēju, lai dotos dzēst ugunsgrēkus

Kūlas dedzināšanas dēļ Jēkabpilī uz brīdi pietrūkst ugunsdzēsēju, lai dotos dzēst ugunsgrēkus

Vakar bīstama situācija izveidojās Jēkabpilī, kur uz brīdi trūka ugunsdzēsēju brigāžu, kuras nosūtīt uz izsaukumiem, jo pēcpusdienā pusotras stundas laikā tika saņemti četri izsaukumi uz plašu kūlas ugunsgrēku dzēšanu un divi izsaukumi uz citu ugunsgrēku dzēšanu.

Kā portālu Radio1.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), lai nodzēstu šos ugunsgrēkus, ugunsgrēku dzēšanā piedalījās arī ugunsdzēsēji glābēji no Aizkraukles, Madonas un Preiļu ugunsdzēsības daļām, kā arī tika izsaukti ugunsdzēsēji glābēji no citām maiņām.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 241 izsaukumu, no kuriem 172 bija uz kūlas ugunsgrēkiem. Kopumā šogad reģistrēti jau 997 kūlas ugunsgrēki.

Saulainā laika, vēja un cilvēku neuzmanības vai tīšas rīcības rezultātā, aizvadītajā diennaktī nodega kopumā vairāk kā 400 hektāri pērnās zāles. Vakar platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija Sīmaņos, Jēkabpilī - 70 hektāri, Blaumaņa ielā Daugavpilī - 50 hektāri, Jēkabpils novada Ābeļu pagastā - 40 hektāri, Babītes novadā, Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Enerģijas ielā Jēkabpilī un Lielajā ielā Daugavpilī - pa 15 hektāriem, Ilūkstes novada Šēderes pagastā - 14 hektāri, Lauku ielā Dobelē, Birķeneļu ielā Daugavpilī, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā un Ludzas novada Pureņu pagastā - pa 10 hektāriem.

VUGD pieļauj, ka tieši kūlas dedzināšanas rezultātā dega arī siena šķūnis Krustpils novadā un astoņas dārza mājas Līvānos, Jelgavā un Rīgā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju būt piesardzīgiem un nepieļaut kūlas ugunsgrēka izcelšanos.

Komentāri (0-1/1)

  • Miķelis
    02.07.2018 18:32
    Kad reiz sāks prasīt atbildību zemju īpašniekiem par viņu nesakoptajām teritorijām, kur ir iespējams dedzināt kūlu, tai skaitā arī pašvaldībām, kuras savas teritorijas neappļauj. Manuprāt zemes īpašniekam vajadzētu uzlikt sodu un piedzīt zaudējumus, par labu VUGD, kas radušies dzēšot šos ugunsgrēkus. Vēlreiz atkārtošos, zaudējumi un sodi būtu jāpiedzen arī no pašvaldībām.

Atstājiet komentāru