2022.gada 2. oktobris

Ilma, Skaidris

Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā skatāma ceļojoša fotoizstāde "Tētis Latvijā - Tētis Zviedrijā"

Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā skatāma ceļojoša fotoizstāde "Tētis Latvijā - Tētis Zviedrijā"

Godinot tētus, septembra otrajā svētdienā tiek atzīmēta Tēva diena. Mūsu kaimiņi lietuvieši Tēva dienu svin  jūnijā, Igaunijā – novembrī. Visvairāk pasaulē šo dienu svin jūnija trešajā svētdienā.  Latvijā Tēva dienu atzīmē salīdzinoši nesen, kopš 2008. gada.  

Septembrī Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā skatāma zviedru fotomākslinieka Johana Bēvmana (Johan Bävman) fotoizstāde par mūsdienu vīriešiem. Tās saturs adaptēts no izstādes "Swedish Dads", kur portretēti vīrieši, kas izmantojuši bērna kopšanas atvaļinājumu. Fotoizstāde pēta, kas tieši mudināja šos tēvus palikt mājās ar bērniem ilgāk nekā to dara vairums tēvu visā pasaulē, kāda bija šī pieredze un ko tā ir devusi. 1974. gadā Zviedrija kā pirmā valsts pasaulē aizstāja maternitātes atvaļinājumu ar vecāku atvaļinājumu. Tagad, pēc 45 gadiem, tēvi izmanto vidēji 29% no vecāku atvaļinājuma dienām.Latviešu fotogrāfi Anda Krauze un Māris Lazdāns papildināja izstādi ar 25 latviešu portretiem – Zviedrijas vēstniecības izsludinātā konkursa "Tētis Latvijā" uzvarētāju portretiem. Laiks pavadīts kopā ar bērniem – ko tas ir devis un kāda ir šī pieredze?

Avots; jgb.lv
Izstāde septembrī apskatāma JGB darba laikā, no plkst. 11.00 – 19.00, sestdienā no 10.00 – 16.00.
Izstāde tapusi sadarbībā starp Zviedru institūtu un Zviedrijas vēstniecību Latvijā, ar Latvijas Nacionālas bibliotēkas, www.mammamuntetiem.lv un www.tevi.lv atbalstu.

Atstājiet komentāru