2022.gada 28. novembris

Olita, Rita, Vita

Jēkabpils bērnudārza "Auseklītis" skolotāju pieredzes brauciens uz Itāliju

Jēkabpils bērnudārza "Auseklītis" skolotāju pieredzes brauciens uz Itāliju

Aizvadītā gada nogalē mums, Jēkabpils PII “Auseklītis” skolotājām Jolantai Krievānei un Ilvijai Dāboliņai, tika dota iespēja piedalīties ERASMUS+ programmas projekta “Iekļaujošas izglītības starptautiskās pieredzes attīstīšana” mobilitātē Itālijā, San Salvo. Mobilitātes laikā no 28.11.2021. – 4.12.2021. tika realizēta darba ēnošana, strukturēti kursi, kā arī apmācības Montesori pedagoģijā.

Projekta ietvaros nedaudz iepazinām arī itāļu kultūru un tradīcijas. Atrodoties Pescara pilsētā, gida un lietus pavadībā izstaigājām vecpilsētu, izjutām šīs pilsētas, kas atrodas Adrijas jūras krastā burvīgo noskaņu. Atbilstoši projekta mērķiem tika iepazītas jaunas darba formas, pilnveidota pieredze izglītības darba organizācijā, kā arī uzlabotas svešvalodu zināšanas, gan angļu, gan itāļu valodās.

Mobilitātes laikā apmeklējām Scuola Madonna dell’Asilo pilsētā Vasto. Tā ir privāta skola, pamatskola, kuras vienā no klasēm tiek īstenota Montesori pedagoģijas metode bērniem vecumā no 0 – 6 gadiem. Šī Montesori klase dabiski iekļaujas kopējā skolas plūsmā, un ir vienīgā Itālijas Abruzo reģionā.

Montesori metode ir daudzfunkcionāla, tā nav paredzēta tikai kādai konkrētai bērnu grupai, bet gan veiksmīgi izmantojama gan integrācijai, gan veseliem bērniem, gan bērnu ar īpašām vajadzībām iekļaušanai pirmsskolas un pamatskolas posmu izglītības procesā. Projekta laikā iepazinām valodas un matemātikas jomu, kā arī tuvāk tikām iepazīstinātas ar novērošanas metodi, kas Montesori vidē ieņem ļoti būtisku lomu, kā arī Montesori metodes psiholoģiju un tās ietekmi uz bērna attīstību.

Ņemot vērā, ka iekļaujošā izglītība arvien vairāk ienāk Latvijas izglītības iestādēs, dalība šajā projektā sniedza pārliecību, papildus zināšanas un redzējumu par to, kā ar Montesori pedagoģijas metodes palīdzību iekļaut izglītības procesā bērnus ar dažādiem attīstības traucējumiem.

Sakām lielu paldies Jēkabpils pašvaldībai par mums doto iespēju šajā projektā.

Autors: PII “Auseklītis” pirmsskolas skolotāja Jolanta Krievāne un logopēde Ilvija Dāboliņa

Komentāri (0-5/5)

 • mamma-skolotāja
  10.01.2022 13:29
  Es sen vairs neloloju ilūziju, ka gan jaunie pii un citu izglītības pakāpju skolotāji , tāpat kā žurnālisti rakstīs bez kļūdām! Tāda nu reiz ir mūsu izglītības sistēma, kas degradējas!Vēl pagaidiet, lai uzsāk darbu gada laikā apmācītie potenciālie skolotāji...pilnīgs analfabētisms...
 • gramatika
  10.01.2022 11:13
  Kļūdu tiešām ir daudz.
 • Skolotāja
  09.01.2022 22:06
  Jāmācās vispirms rakstīt latviešu valodā, tad var braukt mācīties svešvalodas. Ļoti daudz kļūdu šajā rakstā.
 • jeeezzzz
  07.01.2022 18:06
  brauks viinu kapaat
 • Jou
  07.01.2022 17:10
  Normāls plezīrs uz pašvaldības rēķina!!! Ja ir vajadzība apgūt iekļaujošo izglītību, varbūt vajadzēja braukt uz Vāciju vai Nīderlandi...tur tā sistēma darbojas jau gadu desmitus....

Atstājiet komentāru