2025.gada 21. aprīlis

Anastasija

Vīpes amatniecības centrā "Māzers" īsteno projektu "Latgales kultūras daudzveidības izzināšana – Izšūšanas tradīcijas Latgalē"(FOTO)

No maija Vīpes amatniecības centrā "Māzers" tiek īstenots projekts "Latgales kultūras daudzveidības izzināšana – Izšūšanas tradīcijas Latgalē", kas tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas «Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma» atbalstu, liecina amatniecības centra "Māzers" publiskotā informācija.

 

Ar šo projektu, Vīpes amatniecības centrs "Māzers" ne tikai saglabā, bet arī popularizē Latgales izšūšanas tradīcijas, nodrošinot, ka tās turpina dzīvot un tiek nodotas nākamajām paaudzēm.


Projekts ir guvis necerēti lielu atsaucību, piesaistot vairāk interesentu nekā sākotnēji plānots. 

Maijā projekta ietvaros 15 dalībnieki devās izglītojošā braucienā uz Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, kur iepazinās ar dažādām izšūšanas tehnikām, izmantojot muzeja krājumā esošos izšuvumus kā piemērus.

Pēc izglītojošā brauciena, amatniecības centrā "Māzers" sākās meistarklases, kurās dalībnieki apgūst dažādus dūrienus un izšuvumu veidus, šujot paraugus un pašus Latgales kreklus. 

Ir aizritējusi piektā praktiskā nodarbība un dalībnieki ir izvēlējušies kreklus kurus šūs, piegriezuši nepieciešamās detaļas pēc saviem mēriem un uzsākuši izšūšanas procesu. Darbs ir smalks un prasa lielu rūpību, bet baltais lina audums pārtop, greznā tērpā, ko vilks svētkos un leposies ar savu piederību.

Foto: Amatniecības centrs "Māzers"/Facebook

Komentāri (0-2/2)

  • Anna
    14.04.2025 19:58
    Fantastiski, ka tiek saglabātas Latgales izšūšanas tradīcijas – tas ir kultūras dārgums. Ja kāds meklē veidu, kā šīs vērtības ienest arī mūsdienīgā dizainā, iesaku paskatīties https://printtoo.com/pages/apgerbu-un-cita-tekstila-izsusana – viņi piedāvā iespēju personalizēt apģērbu ar latviskiem izšuvumiem.
  • Aga
    02.08.2024 12:55
    Konkrēti, cik cilvēku šuj tos kreklus. Necerēti daudz, tie ir tukši vārdi! Tuftagonu kantoris !

Atstājiet komentāru