2022.gada 27. maijs

Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Līvānu pilsētas un tuvējo pagastu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 8 tonnas elektrotehnikas

Līvānu pilsētas un tuvējo pagastu iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 8 tonnas elektrotehnikas

Veicinot nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nonākšanu pārstrādē, Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” īsteno kampaņu “Viegla šķirošanās”. Tās trešajā posmā, kura laikā elektrotehnikas savākšana bez maksas tika nodrošināta no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, Līvānu pilsētā un tuvējos pagastos - Jersikas, Rudzātu, Sutru un Turku pagastos - dalībai pieteicās 45 iedzīvotāji, kuri pārstrādei kopā nodeva vairāk nekā 8 tonnas iekārtu, informē SIA “Eco Baltia vide” Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Alise Zvaigzne.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “Maxima” dāvanu karti 30 eiro vērtībā, ko ieguva Juris. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~570kg) Līvānu pilsētā un tuvējās apkaimēs nodeva Alvīne, kura arī saņems “Maxima” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā. 

Kampaņas organizētāji pateicas iedzīvotājiem par plašo atsaucību un dalību projektā, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi novadā un zaļu Latviju kopumā.

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka veca elektrotehnika ir bīstamie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Ikdienā to var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt uz tirdzniecības vietām, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes.

Atstājiet komentāru