2023.gada 2. jūnijs

Emma, Lība

Līvānu domē pilnvaras apturētas divām mēra sarakstu pārstāvošām deputātēm bez Covid-19 sertifikāta

Līvānu domē pilnvaras apturētas divām mēra sarakstu pārstāvošām deputātēm bez Covid-19 sertifikāta

Ceturtdien Līvānu novada domē pilnvaras apturētas divām mēra Andra Vaivoda (LA) sarakstu pārstāvošām deputātēm bez Covid-19 sertifikāta - Mārītei Vilcānei (LA) un Dacei Jankovskai (LA).

Saskaņā ar domes sēdē pausto informāciju, viena no deputātēm ir sākusi vakcinēšanās pret Covid-19 kursu. Savukārt otra nav vakcinējusies un pašlaik atrodas atvaļinājumā.

Vaivods prognozēja, ka, lai uz laiku apstiprinātu amatā citus domniekus no "Latvijas attīstībai" saraksta, varētu sasaukt domes ārkārtas sēdi. Pašlaik gan nav zināms, kas aizvietos pilnvaras zaudējušos deputātus, jo novada Vēlēšanu komisijai jāpārliecinās, vai nākamajiem kandidātiem ir Covid-19 sertifikāti.

Pirms balsojuma par pilnvaru apturēšanu Vaivods lika izslēgt domes vadītāju kritizējošā deputāta Jāņa Klauža (ZZS) mikrofonu, paužot, ka domnieka teiktais nav saistīts ar izskatāmo jautājumu. Savukārt Valdis Labinskis (LRA) aicināja kolēģus nebalsot par sagatavoto lēmumprojektu.

"Latvijas attīstībai" Līvānu novada domē ir deviņi no 15 domnieku mandātiem, tātad vairākumam tai pietiek arī bez minēto divu deputāšu balsīm.

LETA jau ziņoja, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam", kas nosaka, ka no 15.novembra tiek apturētas pret Covid-19 nevakcinēto vai to nepārslimojošo pašvaldības domes deputātu pilnvaras.

Likumā noteikts, ka pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 2021.gada 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Uz deputāta pilnvaru apturēšanas laiku viņa vietā Pašvaldības domes vēlēšanu likumā noteiktajā kārtībā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu. Ja aizvietotais deputāts iegūs Covid-19 sertifikātu, viņš varēs atsākt pildīt deputāta pienākumus.

Likuma autori skaidro, ka šīs prasības tiek noteiktas, lai nodrošinātu sabiedrības veselības un drošības interesēm atbilstošu rīcību Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos, sekmētu uzticēšanos valstī īstenotajai Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības politikai, solidarizētos ar pārējām valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā kapitālsabiedrību amatpersonām un darbiniekiem, nodrošinot taisnīgu attieksmi Covid-19 infekcijas izplatības mazināšanas pasākumu īstenošanā, kā arī vairotu uzticēšanos valsts un pašvaldību institūciju, tajā skaitā Saeimas darbībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Arturs Toms Plešs (AP) 5.novembrī informēja, ka saskaņā ar pašvaldību sniegto informāciju 92% no deputātiem būs vakcinēti, sākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu. Novembra sākumā nevakcinēti deputāti bija 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15.novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sertifikātu.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Komentāri (0-9/9)

 • Zigis
  26.11.2021 09:15
  Es jau jums teicu, ka Latvijas attīstība ir siles dzīvnieki. Kuru no tiem interesē Līvānu intereses? Nevienu. Sile ir viņu mērķis.
 • Astro
  26.11.2021 08:42
  Jurčiks beigās domes sēdi samontēs ka Klažs nav bijis sēdē un viss būs čikiniekā. Nav jau pirmā reize kad datorščiks palabo mēra un vietnieces šmucītes
 • Juris
  26.11.2021 06:10
  Kā var izslēgt deputātu par ko balsojusi tauta.
 • Pauls
  26.11.2021 05:50
  Tas tak smieklīgi…..visiem mutes ciet…..
 • Valdis
  26.11.2021 04:11
  Atceros, tā ar opozīciju kādreiz izrīkojās PSKP vadoņi.
 • Sandra
  25.11.2021 20:11
  Re jā domei nepatīk ka taisnību saka. Tādēļ izslēdza lai aizbāztu muti.
 • Marija
  25.11.2021 20:07
  Paldies Jānim, daudziem ir atvērušās acis! Vaivoda banda, apkaunaties par savām darbībām ko darat!
 • Bonds
  25.11.2021 19:59
  Klauzs gribeja atklat domes slepenos failus, bet Vaivods paspeja atslegt Klauzu no etera
 • Olis
  25.11.2021 19:48
  Pirms balsojuma par pilnvaru apturēšanu Vaivods lika izslēgt domes vadītāju kritizējošā deputāta Jāņa Klauža (ZZS) mikrofonu, paužot, ka domnieka teiktais nav saistīts ar izskatāmo jautājumu.

  Ko tur tādu Klaužs pateica, ka mikrofons bija jāslēdz nost.

Atstājiet komentāru