2023.gada 22. marts

Dziedra, Tamāra, Gabriels, Gabriela

Līvānu novadā tiek apkrāpts lauksaimnieks

Līvānu novadā tiek apkrāpts lauksaimnieks

Lai gan šādu krāpniecības gadījumus skaits Latgalē ir mazinājies, šī gada 19.janvārī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis saņēma informāciju par krāpniecības gadījumu Rudzātu pagastā, kur vīrietis veica avansa maksājumu par neeksistējošu traktortehniku. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. Valsts policija aicina rūpīgi izvērtēt ievietotos sludinājumus interneta vietnēs, kā arī neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē, informē VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Lāsma Kursīte..

2022.gada 18.janvārī Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Preiļu iecirknis saņēma iesniegumu no personas, kura internet vietnē pamanīja sludinājumu, kurā par pievilcīgu cenu tika pārdots traktors MTZ Belarus. Lai vēlamais traktors, it kā nenonāktu citu pircēju rokās, tika veikts avansa maksājums 3800 eiro apmērā, pēc kā ar traktortehnikas pārdevēju vairs nav bijis iespējams sazināties, kā rezultātā persona neieguva nedz traktoru, nedz atgrieza ieguldītos finanšu līdzekļus. 

Krāpnieki sludinājumu portālos ievieto fotogrāfijas ar attiecīgo lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot to iegādāties par izdevīgāku cenu, kas parasti ir zemāka par tirgus cenu. Sludinājumos var tikt norādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi, kā arī banku konti. Preci apskatīt un norēķināties par to saņemšanas brīdī nav iespējams, jo bieži vien tiek norādīts, ka tā atrodas ārzemēs un tiks piegādāta pēc rokasnaudas vai priekšapmaksas saņemšanas. Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai sarakstoties e-pastā.

Savstarpējā komunikācija notiek līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Tiklīdz persona ir veikusi attiecīgo samaksu, komunikācija beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

Tāpat policija novērojusi, ka šādus sludinājumus ievieto arī krāpnieki, kuri uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto firmu dīleru e-pasta adreses. Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumu, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu preci.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājums pirms nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā.

Iespējams, ka iepriekš minētais gadījums nav vienīgais, tādēļ policija aicina iedzīvotājus atsaukties un informēt policiju pa tālruni 110.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru