2024.gada 21. aprīlis

Anastasija

Latgalē vienoto valsts tīmekļvietņu platformu izmanto tikai Līvānos

Latgalē vienoto valsts tīmekļvietņu platformu izmanto tikai Līvānos

Lai gan Valsts kanceleja Latvijas pašvaldībām ir piedāvājusi izvēlēties Valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietņu vienoto platformu, tomēr daudzas pašvaldības veido savas mājaslapas un valsts piedāvāto pakalpojumu neizvēlas. Piemēram, Latgalē šo vienoto interneta platformu pašlaik lieto tikai viena pašvaldība, informē sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.


Pēc administratīvi teritoriālās reformas daudzām pašvaldībām nācās pārveidot savas mājaslapas, jo mainījās pašvaldību teritorijas un darbinieki. Valsts kanceleja piedāvājusi pašvaldībām izvēlēties vienotu mājaslapu izskatu, parūpēties par to uzturēšanu un datu drošību. Šo iespēju Latgalē pagaidām ir izmantojis tikai Līvānu novads.

"Sastādot 2021. gada budžetu bija izšķiršanās par to, vai mēs veidojam jaunu savu mājaslapu, jo iepriekšējā bija praktiski desmit gadus nokalpojusi un neatbilda daudzām mūsdienu prasībām. Tāpēc bija jāpieņem lēmums, vai mēs taisām savu, kura maksā nevis tūkstoti, bet desmitus tūkstošu, vai pievienojamies vienotajai platformai," stāstīja Līvānu novada pašvaldības pārstāvis Jānis Vaivods.

Līvānu novada pašvaldībā piebilda, pievienojoties vienotajai platformai, izmaksas esot tikai reizi gadā. Tās varētu būt zem 2000 eiro, kas ir uzturēšanas izmaksas, ko nodrošina Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Tikmēr Augšdaugavas novads nupat ir izveidojis pilnīgi jaunu savu mājaslapu.

"Tāpēc, ka varam veidot individuālo funkcionalitāti savai mājaslapai, mums būs ātra reaģēšana uz tehniskām problēmām. Nevajadzēs gaidīt kaut kādu ziņu no tehniskā atbalsta dienesta, ja kaut kas nestrādā," komentēja Augšdaugavas novada pašvaldības Informācijas tehnoloģiju  nodaļas vadītājs Ivars Smans.

Savukārt Rēzeknes novada dome lieto mājaslapu, kuru paši izstrādājuši pirms vairāk nekā gada, kad jau bija iespēja pievienoties valsts vienotajam piedāvājumam.

"Mums bija ļoti liels informācijas apjoms, ko bija nepieciešams pārmigrēt no vecās mājaslapas. Līdz ar to mēs uzskatījām, ka, strādājot tajā pašā vidē, kādā mums arī bija iepriekšējā mājaslapa, tas būs tehniski vienkāršāk un arī drošāk," stāstīja Rēzeknes novada pašvaldības pārstāve Madara Ļaksa.

Valsts kancelejā uzsvēra, ka pagaidām pašvaldībām nav prasība obligāti lietot valsts vienoto tīmekļvietņu platformu. No 43 pašvaldībām to izmanto desmit, un vēl desmit esot procesā. 

"Mēs ejam ar burkāna principu [izmaksās], lai vairāk iestādes un pašvaldības būtu uz platformas, tad viens ar otru komunicēs un nebaidīsies nākt uz platformu. Šobrīd ir aktuāla šī pieteikšanās. Ja kāds izdomā, ka var, tad aprīlī komplektēsim jaunu iestāžu skaitu. Un tiem atkal nekas nebūs jāmaksā, jo mēs no projekta segsim izmaksas," stāstīja Valsts kancelejas projektu vadītāja Vita Vodinska.

Valsts kancelejā piebilda, ja pēc gada, diviem vai trim būs palikušas tikai dažas pašvaldības, kas neizmanto vienoto platformu, iespējams, sekos regulējums, ka tas ir obligāti. 

Avots: lsm.lv.

Atstājiet komentāru