2022.gada 3. oktobris

Elza, Ilizana

Par dienesta viltojumu tiesās Līvānu novada pašvaldības amatpersonas

Par dienesta viltojumu tiesās Līvānu novada pašvaldības amatpersonas

Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzētas divas Līvānu novada pašvaldības amatpersonas par dokumenta viltošanu un viltota dokumenta izsniegšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lietā apsūdzēts Līvānu novada pašvaldības bijušais izpilddirektors Uldis Skreivers, kurš aizvadītajā nedēļā apstiprināts par Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektoru, un nu jau bijusī Līvānu novada bijusī Plānošanas un attīstības daļas vadītāja Baiba Vucenlazdāne.

Prokuratūra, neminot pašvaldības nosaukumu, informēja, ka kādas pašvaldības amatpersona nolūkā piešķirt pašvaldības finansējumu kādas biedrības projektam, būdama pašvaldības mazo grantu projektu izvērtēšanas komisijas locekle, piekļuva pašvaldības datoram.

Datorā atradās izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokols, kurš saturēja patiesas ziņas, un amatpersona sāka šā dokumenta falsifikāciju, veicot tajā labojumus, uzskata prokuratūra.

Prokuratūra uzskata, ka amatpersona protokolā aizstāja viena biedrības sagatavotā projekta nosaukumu ar citu šīs pašas biedrības sagatavotā projekta nosaukumu, apzinoties, ka citi izvērtēšanas komisijas locekļi par finansiālo atbalstu šim projektam nav balsojuši. 

Amatpersona veica labojumus arī projekta īstenošanai piešķiramā finansējuma apjomā. Izmantojot viltu, maldinot, ka izmaiņas tika saskaņotas, amatpersona panāca, ka komisijas sanāksmes protokolu parakstīja sanāksmes protokolētāja.

Pēc šo darbību veikšanas amatpersona saskaņā ar iepriekšējo noziedzīgo vienošanos nodeva falsificēto izvērtēšanas komisijas sanāksmes protokolu parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai, pēc kā noformēja līgumu par projekta ieviešanu un nodeva to parakstīt otrai apsūdzētajai amatpersonai.

Pēc tam līgumu parakstīja arī biedrības valdes loceklis, būdams maldināts par to, ka izvērtēšanas komisija sniedza finansiālo atbalstu konkrētajam projektam.

Krimināllietu skatīs Daugavpils tiesā

Komentāri (0-6/6)

 • khe khe
  06.05.2022 17:05
  Marcello:
  Eu Jēkabpils dome, panemat to Līvānu sērgu madāmu Kraukli lai tur posta un pa burbuli nolaiž domi
  MUMS TE PAŠIEM VISS IET PA BUĻ BUĻ.
  I U NAS SVOIH TAKIH HVOTAJET!
 • Marcello
  06.05.2022 16:28
  Eu Jēkabpils dome, panemat to Līvānu sērgu madāmu Kraukli lai tur posta un pa burbuli nolaiž domi
 • Ragaini, a?
  06.05.2022 15:05
  Vajadzīgs mums te tāds?
 • Ruta
  06.05.2022 14:24
  Tur Līvānos bardaks liels. Te darbiniece vilto, tad par Brocēnu braucienu mēra vietniece Kraukle maina un vilto atskaites un dokumentus. Kur ir KNAB un valsts kontrole. Labi, ka mera vietniecei Krauklei labs sabiedrotais, datorists, kas par labi apmaksātu algu veic visas darbības, lai sistēmā sakārtotu lietas un slēptu pēdas.
 • viesis
  06.05.2022 12:48
  Kārtējais PAZORS ragaiņa šlakai-viena pašvaldība par kriminālprocesu atlaiž no darba, otra pabiras salasa, kas vēl un vēlreiz apstiprina faktu, ka šim tizlajam sasaukumam gudri cilvēki, ar labu reputāciju nav vajadzīgi.Gogulis šiem nebija gana labs un muļļāja meklējot ieganstu no viņa tikt vaļā, bet šāda persona izrādījās gana laba.
 • ES
  06.05.2022 11:59
  Kad ķersies pie Jēkabpils pašvaldības?

Atstājiet komentāru