2022.gada 26. jūnijs

Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Aicina uz Līvānu luterāņu baznīcas 90.gadadienas svētku dievkalpojumu

Aicina uz Līvānu luterāņu baznīcas 90.gadadienas svētku dievkalpojumu

Svētdien 29.maijā pulksten 15.00 notiks Līvānu evaņģeliski luteriskās baznīcas 90. gadadienas svētku dievkalpojums. Draudzes mācītājs Ēvalds Bērziņš Radio1.lv informēja, ka svētku dievkalpojumā kopā ar viņu piedalīsies un kalpos Daugavpils diacēzes bīskaps Einārs Alpe. Viņš piebilda, ka apmeklēt baznīcu un dievkalpojumu aicināti gan draudzes locekļi, gan visi citi interesenti.

Kā atsevišķa Krustpils draudzes vienība Līvānu draudze pastāv kopš 20. gadsimta sākuma. Tās garīgo dzīvi pārtrauca pirmais Pasaules karš, bet 1920. gada 19. septembrī notika draudzes locekļu pirmā pēckara sapulce. Darbs sākās no jauna: tika ievēlēta draudzes padome desmit cilvēku sastāvā. Par draudzes priekšnieku ievēlēja Juri Andžānu un jau novembrī draudze pieprasīja Līvānu miesta valdei piešķirt 20ha zemes draudzes vajadzībām.

1926. gada rudenī zemi draudzei piešķīra – 3 ha platībā. Šis īpašums baznīcai pieder joprojām, uz tā uzbūvēta luterāņu draudzes ēka Parka ielā 2.

Baznīcas projektu izstrādāja inženieris Pētersons no Krustpils. Pēc viņa aplēsēm, būve varētu izmaksāt 24 000 latu. Savu artavu baznīcas celtniecībai deva arī Baznīcas virsvalde. Celtniecībai ziedoja draudzes locekļi un labvēļi.

Pamatakmens tika ielikts 1929. gada rudenī, bet jau 1932. gada maijā būvdarbi bija pabeigti (kopumā baznīcas celtniecība izmaksāja 26 000 latu) un 29. maijā notika jaunā Līvānu evaņģēliski luteriskās draudzes dievnama iesvētīšana.

Atstājiet komentāru