2023.gada 22. marts

Dziedra, Tamāra, Gabriels, Gabriela

Līvāni svin pilsētas svētkus ar jaunu moto - Dzīvi Līvāni (PAPILDINĀTS )

Ar jaunu moto DZĪVI LĪVĀNI no 21. līdz 23. jūlijam Līvāni svinēs pilsētas svētkus, kas šogad solās pārsteigt ar jauniem notikumiem, piedzīvojumiem un sajūtām. DZĪVI LĪVĀNI  ir sajūtu kolekcija: kāds sen gaidīts "sveiks", daudz cilvēku mazpilsētas ielās, rāma bēbīšu dusa atpūtas teltī, smiekli un slapjas bērnu drēbes putu ballītē, nakts skeitparkā, izstāde uz dzelzceļa pārvada, kanoe brauciens rītausmā vai saulrietā pa Daugavu, liecības par dzīvības trauslumu Lūgšanu brokastīs, dziedāšana pilnā balsī un traka lekšana deju ritmos kopā ar labākajiem draugiem Saulrieta pussalā.
Svētku norises sāksies 21. jūlijā, kad kopīgā lūgšanā vienosies Līvānu draudzes ekumēniskajā dievkalpojumā Līvānu novada Kultūras centrā. Pēc dievkalpojuma baudīsim Ilzes Grēveles-Skaraines brīnišķīgo balsi pasaules skaistākajās operu ārijās.

22. jūlija rītā pie Līvānu Stikla un amatniecības centra īpaši iekārtotā teltī “Svētku krasts” sirsnīgi gaidīsim jūs uz labdarības pasākumu “Lūgšanu brokastis”. Ieklausīsimies stāstos par patiesi vērtīgo mūsu dzīvēs, pateicībā lūgsimies un piedzīvosim mierinājumu, ko sniedz Dieva vārds. Vienosimies kopīgam mērķim - ziedojumam Preiļu slimnīcas dzemdību nodaļas jaundzimušo dzirdes diagnostikas aparāta iegādei.

Vakarā pilsēta JIC “Kvartāls” teritorijā ielūdz uz jaudīgu jauniešu notikumu DIVAS DABAS, kur romantiskā noformējumā ietērpsies skeitparks un visa Kvartāla apkārtne. Tur skanēs vietējo jauniešu izpildīta mūzika, darbosies uzkodu un atpūtas zonas,  koncertēs “Latgalīšu reps”. Vakars ar DJ turpināsies vēl arī pēc pusnakts.

23. jūlija rīta ausmā aicinām ļaut sevi pamodināt Daugavas straumei, piedaloties kanoe braucienā rītausmā. Savukārt saulrieta baudītājiem iespēja pievienoties braucienam vakara stundā.  Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc pieteikšanos atlikt nav vērts.

23.jūlijā no plkst. 9:00 līdz 16:00 norisināsies pilsētas svētku Dienas tirdziņš, savukārt no plkst. 20:00 līdz 24.jūlija 06:00 – Nakts tirdziņš. Tirgotāji var pieteikties līdz 15. jūlijam. Plašāka informācija un pieteikšanās anketa: https://www.livani.lv/lv/jaunums/aicinam-tirgotajus-pieteikt-dalibu-livanu-pilsetas-svetku-tirdzina

Tirgus  norises vieta – Līvānu pilsētas pussalas zaļā zona (paralēli Domes ielai 1, Līvāni).

Pieteikties dalībai Tirgū  var līdz 2022. gada 15. jūlijam.

No plkst. 10:00 savu labāko produkciju piedāvās amatnieki, mājražotāji un citi tirgotāji. Pēc iepirkšanās svētku tirdziņā un pastaigas pilsētā, vislabākā apetīte solās būt  “Svētku krasta” telts brančā, kur muzikālajā noformējumā džezs un Latgales dziesminieku repertuārs.

“Bēbīšu svētkos” svinēsim jaunāko līvāniešu un novada pagastu bērniņu, kuri dzimuši no 2021. gada 1. jūlija līdz 2022. gada 1. jūlijam, pievienošanos Līvānu novada iedzīvotāju saimei. Ja jaundzimušā vecāki līdz 15. jūlijam nav saņēmuši ielūgumu, tad aicinām sazināties ar Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Velgu Švirksti pa tālr.: 26387438 vai e-pastu: dzim@livani.lv. Lielākiem bērniem iespēja iztrakoties, izmirkt un izsmieties Putu ballītē. Darbosies spēļu un rotaļu iela un pilsētas svētku dienās Līvānos viesosies karuseļi.

23. jūlijā visas dienas garumā pie Līvānu Stikla un amatniecības centra būs skatāmas četras mākslinieku Norberts Kudiņš un  Gunārs Klaučs veidotas metāla uguns skulptūras. Tās iedegsies svētku vakarā no plkst. 23:00. 

Līvānu Stikla un amatniecības centrs parūpējies par svētku dāvanu – 23.jūlijā būs iespēja apmeklēt centru par puscenu.

Izmanto savu iespēju pārvarēt kūtrumu, uzdrošināties, pārspēt sevi un citus DZĪVI LĪVĀNI svētku sporta programmā. Tev piedāvājam braukt ar riteni, spēlēt strītbolu, piedalīties autoorientēšanās sacensībās, ģimeņu cilpošanā, pludmales volejbolu un futbolu, apmeklēt praktisko sporta darbnīcu  vai vienkārši būt kopā ar sportistiem un just līdzi. Lāčplēša ielā 28 iespēja bērniem izklaidēties piepūšamajās atrakcijās bez maksas.

23. jūlijā zaļajā zonā pretī Līvānu Stikla un amatniecības centram jauno ģimeņu labsajūtai pieejama mazuļu telts ar iespēju pārtīt zīdaini, tikt pie karsta ūdens un citām lietām mazuļu labsajūtai.

Visas organizācijas, uzņēmumi, ģimenes, iestādes, interešu grupas un svētku viesi aicināti piedalīties Svētku gājienā. Pulcēšanās no plkst. 19:00 pie Līvānu novada KC. Pieteikšanās informācija www.livani.lv. Gājiena priekšgalā un goda vietā būs jaunās ģimenes ar bēbīšu ratiņiem, trīsriteņiem, skrejriteņiem un citiem braucamrīkiem. Aicinām izrotāt ratus, padomāt par ģimeņu vizuālo tēlu, jo atraktīvākajām ģimenēm būs saldas balvas. Tiks apbalvota arī saliedētākā organizācija, kas saņems “piedzīvojuma balvu” ar iespēju to izmantot kopīgi visam kolektīvam. 

Svētku galveno vakaru sāks ar Jāņa Dimanta, Līvānu Goda pilsoņa 2021 un Viļņa Sosāra, Līvānu Goda pilsoņa 2022 sumināšanu.

Muzikālo svētku vakara programmu atklās koncerts “Mana dziesma Latvijai”. Tās pamatā ir tādas tautā iemīļotas latviešu dziesmas kā “Dzimtā valoda”, “Brauciet lēnām pār tiltu draugi”, “Cielaviņa”, “Vai tu zini mana mīļā” un citas. Tās izpildīs Daumants Kalniņš, Igo, Jānis Paukštello, Jānis Buķelis un pavadošā grupa. Koncertprogrammu vadīs vienmēr apburošā Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena. Dita ir kā meitene Latvija, kas satur kopā spēku – dziedātājus, kuri simbolizē Latvijas novadus.

Vakara turpinājumā dzirdēsim Eirovīzijas puišus – grupu “Citi zēni”, kas ir pēdējo gadu karstākais jaunums Latvijas popmūzikā. Pašpasludinātie repa prinči un 21. gadsimta popmūzikas dīvas, kuru eksplozīvā performanču enerģija un ekscentriskais tēls ir grupas pamatā. “Citi Zēni” ir sešu cilvēku muzikālā apvienība, kuras mūziku var raksturot kā vispirms sakratītu un pēc tam atvērtu svaiga tonika bundžiņu. Kopā muzicē Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls, saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas).

Vakara īpašais viesis būs Daddy Was a Milkman – viens no spožākajiem mūziķiem uz Lietuvas popmūzikas skatuves, kritiķu un fanu augstu novērtēts mākslinieks, kurš guvis atpazīstamību ne vien Lietuvā, bet visā Eiropā. Kopā ar pašmāju grupu “Prāta vētra” 2019. gada nogalē tika radīts kopprojekts – dziesma “This Is How I Fell”. Daddy Was A Milkman vairākkārt viesojies Latvijā – uzstājoties dažādos festivālos, kā arī ar solo koncertu Arēnā Rīga.

Balles karstākos ritmus varēs baudīt kopā ar jaunatklājumu, kas neatstās vienaldzīgu nevienu – QUEENtESSENCE&Rihards Saule. Tā  ir programma, kura veidota uz leģendārās britu rokgrupas Queen muzikālajiem šedevriem, atklājot tās visdziļāko esenci. Tas ir elpu aizraujošs muzikāls notikums, kas sniedz klausītājiem neaizmirstamu emocionālo un muzikālo pārdzīvojumu, ļaujot izjust Queen mūziku dzīvajā izpildījumā.

Ja kādā brīdī tomēr rodas ilgas pēc latviešu labākās ballīšu mūzikas, to būs iespējams baudīt “Svētku krasta” teltī kopā ar DJ.

Pēc Queen programmas uz lielās skatuves par labu deju mūziku rūpēsies DJ Balodis.

Svētki top Līvānu novada pašvaldības, Līvānu novada uzņēmēju un lauksaimnieku, Viduslatgales Pārnovadu fonda ciešā sadarbībā.

Plašāka informācija - svētku programma, afiša, karte u.c. pieejama tīmekļa vietnē livani.lv.

Avots: livani.lv

Atstājiet komentāru