2023.gada 22. marts

Dziedra, Tamāra, Gabriels, Gabriela

Līvānu novadā varētu pārdēvēt padomju kolaboranta Rudzutaka vārdā nosaukto ielu

Līvānu novadā varētu pārdēvēt padomju kolaboranta Rudzutaka vārdā nosaukto ielu

Līvānu novads varētu pārdēvēt padomju kolaboranta Jāņa Rudzutaka vārdā nosaukto ielu, informē Līvānu novada domes vadība. Pašvaldībā tiek skaidrots, ka pirms 20 gadiem ielai no nosaukuma izņemts Rudzutaka vārds Jānis, tāpēc tagad ielas nosaukums ir "J.Rudzutaka iela".

Līvānu novada domē informē, ka ielas nosaukumu varētu mainīt, bet pirms tam tas jāizrunā ar iedzīvotājiem. Tāpat tiek atzīmēts, ka šis ir īstais laiks ielu pārdēvēt.

Biedrības "Publiskās atmiņas centrs", kurā apvienojusies daļa bijušo Valsts drošības komitejas dokumentu izpētes komisijas pētnieku, padomes loceklis Didzis Šēnbergs vērsies Līvānu novada pašvaldības domē ar aicinājumu par oficiālā vietvārda, kas slavē Krievijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas sekretāru un Staļina totalitāra režīma vadoņa Vjačelava Molotova vietnieku Rudzutaku, maiņu lemt līdz 2022.gada 23.augustam - Molotova-Ribentropa pakta atceres dienai.

Šēnbergs skaidroja, ka Satversme paredz komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākumu, bet Līvānu novadā ar vietvārdu šobrīd esot godināts viens no viaugstākajiem PSRS komunistiskās totalitārās varas hierarhijas locekļiem, kas Latvijas Brīvības cīņā bija ienaidnieka pusē, - Alekseja Rikova un Molotova vietnieks Jānis Rudzutaks.

24.februārī biedrība izdeva Satversmē nostiprinātās komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanas oficiālos vietvārdos ieteikumus, nosūtot tos visām pašvaldībām.

Foto: google maps

Komentāri (0-1/1)

  • ES
    15.08.2022 14:02
    Es piedāvāju koloboranta J.Rudzutaka ielu pārdēvēt par Alfona Novika ielu.

Atstājiet komentāru