2023.gada 3. februāris

Aīda, Ida, Vida

Reinis Nitišs Gymkhana GRiD sacensībās iegūst otro vietu pilnpiedziņas auto klasē

Reinis Nitišs Gymkhana GRiD sacensībās iegūst otro vietu pilnpiedziņas auto klasē

Reinis Nitišs no 30. oktobra līdz 1. novembrim Spānijas galvaspilsētā Madridē piedalījās Kena Bloka rīkoto automašīnu veiklības sacensībās Gymkhana GRiD. Lai gan Nitiša vadīto automašīnu sacensību laikā piemeklēja sajūga defekts, jēkabpilietis spēja uzrādīt pietiekami ātru laiku, lai pilnpiedziņas automašīnas klases kopvērtējumā ierindotos otrajā vietā.
 

Madridē norisinājās Gymkhana GRiD sacensību finālposms, kurā piedalījās Kena Bloka aicināti, pasaules atpazīstamību guvuši, rallija rallijkrosa un drifta profesionāļi – tostarp arī jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā šobrīd ierindojas trešajā vietā. Gymkhana GRiD veiklības sacīkšu formāts paredz, ka dalībnieki viens pret vienu startē divās spoguļattēlā izveidotās trasēs, cenšoties apbraukt trasē izvietotos šķēršļus ātrāk par sāncensi. Sacensību nākamajā kārtā iekļūst tas braucējs, kurš uzvarējis abus braucienus. Ja katrs no braucējiem uzvarējis vienu reizi, tiek rīkots izšķirošais, trešais, brauciens, kura uzvarētājs turpina dalību sacensībās.
 

Nitišam šīs bija pirmās šāda veida sacensības, kurās viņš startēja ar vēl neiepazītu, rallija komandas ASRT sagatavotu, pilnpiedziņas klases automašīnu Mitsubishi Lancer Evolution X. Ceturtdien Nitišs veica dažus treniņbraucienus, kuru laikā ātri spēja apgūt braukšanas pamatprincipus un pārliecību, ka arī sacensībās viņš spēs uzrādīt konkurētspējīgu kontrollaiku.
 

Gymkhana GRiD pirmajā kārtā Reinis Nitišs sacentās ar Dmitriju Sribniju, par kuru viņš abos braucienos bija ātrāks. Diemžēl pēc sacensību otrā brauciena Nitiša pilotētajai automašīnai konstatēts sajūga defekts. Lai gan mehāniķi darīja visu, kas viņu spēkos, lai bojājumu novērstu, atvēlētajā laikā limitā tas neizdevās. Līdz ar to, sacensības Nitišam noslēdzās jau pēc pirmās kārtas. Kā izrādījās sacīkšu izskaņā, tad par uzvarētāju pilnpiedziņas klasē kļuva tieši Dmitrijs Sribnijs. Tikmēr, Reiņa Nitiša laiks sacensību pirmajā kārtā bija pietiekami konkurētspējīgs, lai sacensību izskaņā savā ieskaites klasē viņš ierindotos otrajā vietā.
 

"Man ir neaprakstāms prieks, ka izdevās apvienot visus nepieciešamos resursus, lai būtu iespējams startēt Gymkhana GRiD. Kens Bloks un viņa komanda ir paveikusi iespaidīgu darbu – atmosfēra Madridē bija vienreizēja un varēju izbaudīt sev neierastās sacensības un gūt pozitīvas emocijas, kas noteikti noderēs gatavojoties rallijkrosa sezonas izšķirošajam posmam Argentīnā.
 

Liels gandarījums, ka pirmo reizi piedaloties sacensībās ar automašīnu, ar kuru iepriekš neesmu braucis, spējām uzrādīt tik konkurētspējīgu rezultātu. Paldies visai ASRT komandai, kas ieguldīja ļoti lielu darbu, lai tik īsā laikā sagādātu man tik ātru sacīkšu tehniku.
 

Šī bija pirmā reize, kad startēju Gymkhana GRiD un veiklības sacensībās kā tādās. Un jāsaka, kā ir – man ļoti iepatikās šāda veida braukšana – apbraucot figūras un veicot dažādus elementus. Tagad, kad mums ir pieredze un zinām, ka varam cīnīties par augstām vietām arī šādās sacīkstēs, iespējams, jau nākamgad šeit atgriezīšos," labā noskaņojumā pēc sacensībām ir Reinis Nitišs.
 
 

Atstājiet komentāru