2023.gada 3. februāris

Aīda, Ida, Vida

Reiņa Nitiša Supercar debijas sezonas pēdējais starts Argentīnā

Reiņa Nitiša Supercar debijas sezonas pēdējais starts Argentīnā

Šodien sāksies Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) 2014. gada posms Argentīnā, kas vienlaicīgi ir arī pēdējais no šogad iecerētajiem 12 posmiem. Pasaules RX pēdējā posmā startēs arī jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš prestižākajā, pilnpiedziņas Supercar klasē sacentīsies ar vēl 16 citiem dalībniekiem. Pasaules RX kopvērtējumā, Nitišs šobrīd ierindojies trešajā vietā.

2014. gada Pasaules RX pēdējais posms šajās nedēļas nogalē norisināsies Argentīnas pilsētā Sanluisā, kurā dzīvo aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju. Autosports šajā reģionā ir ļoti iecienīts, par ko liecina arī fakts, ka Pasaules RX sacensības norisināsies festivāla Ātruma Nedēļa (Speed Week) laikā, kura laikā norisināsies arī Super TC2000 šosejas sacensības un Pikes Peak stila kalnābraukšanas sacensības. Argentīnas posms norisināsies Rosendo Ernandeza vārdā nosauktajā trasē, kuras garums ir 1357 metri (60% asfalts, 40% grunts) un lielākā daļa no posma dalībniekiem šeit startēs pirmo reizi.
Līdz Pasaules RX sezonas pēdējam posmam, Reinis Nitišs iekrājis 184 punktus, kas Supercar klases kopvērtējumā ļauj ierindoties trešajā vietā. Otrajā vietā šobrīd Tomass Heikinens, kuram 201 jeb par 17 punktiem vairāk Nitišam. Tikmēr aiz Nitiša, tikai dažu punktu attālumā ir uzreiz vairāki braucēji –Timijs Hansens (4.vieta, 181 punkts), Andreas Bakeruds (5.vieta, 173 punkti) un Antons Marklunds (6.vieta, 160 punkti). Tā kā vienā posmā iespējams maksimāli iegūt 30 punktus, tad Nitišs Pasaules RX kopvērtējumā var ierindoties no otrās līdz sestajai vietai.

"Kopš pēdējā posma Turcijā ir pagājušas vairākas nedēļas, kuru laikā izdevies strādāt individuāli, lai būtu ne tikai fiziski labā formā, bet arī psiholoģiski gatavs sezonas pēdējam startam. Šīs būs nozīmīgas sacensības, kurās būs jāspēj gan pašam ātri braukt, gan būt rezultatīvam, jo komandu ieskaitē OlsbergsMSE var kļūt par čempioniem. 
Argentīnā vēlreiz varēsim pārliecināties par pilotu un komandu spējām ātri apgūt visus trases elementus un īsā laika sprīdī atbilsotši pielāgot savu braukšanas veidu. Sezonas pēdējā posmā startēs 17 piloti – tas nozīmē, ka skatītājiem teju katrā braucienā varēs vērot kā sāns pie sāna, cīnās ātrākie čempionāta dalībnieki. Par spīti tam, ka jau šobrīd ir zināms čempions, sportiskā intriga ir ļoti augsta, jo par otro vietu cīnās četri sportisti – tas tikai vēlreiz apliecina, cik līdzvērtīgi ir dalībnieki un to automašīnas, un cik nozīmīgs sasniegums ir iekļūšana jau posma finālbraucienos.

Turklāt, šis ir pasaules čempionāta pirmās sezonas pēdējais posms un iespēja ko atlikt uz nākamo reizi vairs nav. Visi dalībnieki un komandas noteikti vēlas sezonu noslēgt ar iespējami labāku rezultātu. Domāju, ka neviens šeit tehniku vairs netaupīs, un izmantos pat pašas mazākās iespējas, lai apsteigtu konkrentus un iegūtu vairāk punktus. Tajā skaitā arī es un OlsbergsMSE komanda!" cīņasspara piepildīts pirms starta Argentīnā ir Reinis Nitišs.

Pasaules RX Argentīnas posma izšķirošo notikumu tiešraides translācija Pasaules RX oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com paredzēta sestdiena, 29. novembrī plkst. 19:00. Tikmēr translāciju ierakstā ar komentāriem latviešu valodā sestdien no plkst. 21:30 varēs skatīt kanālā Viasat Sport Baltic.
 
Autors: Jānis Unbedahts

Atstājiet komentāru