2022.gada 8. decembris

Gunārs, Gunis, Vladimirs

Jēkabpilietis Reinis Nitišs Pasaules RX Spānijas posma pusfinālā finišē sestais

Jēkabpilietis Reinis Nitišs Pasaules RX Spānijas posma pusfinālā finišē sestais

Spānijas pilsētā Barselonā šodien noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) desmitais posms. Pēc četrām kvalifikācijas kārtām jēkabpilietis Reinis Nitišs prestižākajā pilnpiedziņas Supercar klasē ierindojās starp divpadsmit ātrākajiem braucējiem un iekļuva sacensību pusfinālā. Nitišs pusfināla finišu sasniedza sestais, sacensību kopvērtējumā ierindojoties desmitajā vietā. Nitišs Spānijā izcīnīja 11 punktus un šobrīd Pasaules RX kopvērtējumā ierindojas septītajā vietā. Nākamais posms no 2. līdz 4. oktobrim norisināsies Turcijā, Stambulā.

Sacensību otrās dienas laikā Reinis Nitišs startēja divās kvalifikācijas kārtās, kurās 42 dalībnieku konkurencē uzrādīja 17. un 10. ātrāko laiku, kas četru kvalifikācijas kārtu kopsummā bija pietiekami, lai ierindotos 7. vietā un kvalificētos pusfinālam, kurā iekļuva 12 ātrākie sacensību dalībnieki.

Pusfinālā Nitišam padevās ātrs starts, pēc kura jēkabpilietis spēja ne tikai apsteigt Robinu Larsonu, bet arī izmantot Matiasa Ekstrema kļūdu, un pakāpties uz otro vietu. Tomēr jau pirmā apļa izskaņā Nitiša vadītā Ford Fiesta ST automašīna zaudēja ātrumu, kā rezultātā gan Larsons, gan Olsbergs MSE komandas biedrs Andrēass Bakeruds spēja viņu apsteigt. Brauciena turpinājumā, pēc Joker apļa veikšanas, Nitišs atkrita uz sesto vietu, kurā arī sasniedza finišu.

Sacensību svarīgākajā braucienā – pusfinālā – man padevās labs starts un ieguvu izdevīgu pozīciju, lai cīnītos par vietu finālā. Diemžēl, pirmā apļa laikā automašīna zaudēja ātrumu, un ar šādiem apļa laikiem iekļūt finālā nebija iespējams. Man ar komandu šobrīd priekšā liels darbs, analizējot tehniskos datus, automašīnu un manu braukšanu, lai atklātu šīs problēmas cēloni. Šobrīd ir nepadarīta darba sajūta, jo kvalifikācijas kārtu laikā spējām uzrādīt konkurētspējīgus apļa laikus un cīnīties par augstākajām vietām.

Vēlos uzslavēt Barselonas posma rīkotājus, kuri savā debijas reizē bija sagatavojuši lielisku trasi, kura bija tehniski sarežģīta braucējiem un vienlīdz aizraujoša skatītājiem, lai visi izbaudītu īstenas rallijkrosa sacensības un gūt pozitīvas emocijas! Uz tikšanos Turcijā, Stambulā, kur pēc divām nedēļām brauksim vēl vienā Formula 1 trasē, kurā nu izveidots arī rallijkrosam atbilstošs aplis!” tā Reinis Nitišs.

Reinis Nitišs Spānijā izcīnīja 11 punktus – 10 punktus par septīto vietu pēc četrām kvalifikācijas kārtām, kā arī vienu punktu par sesto vietu pusfinālā. Desmit posmu laikā Nitišs iekrājis 134 punktus un Pasaules RX kopvērtējumā šobrīd ierindojas 7. vietā. Čempionāta līderpozīcijā ar 243 punktiem atrodas Spānijas posma uzvarētājs un 2014. gada pasaules čempions rallijkrosā Peters Sūlbergs. Tikmēr divās nākamajās vietās zviedru piloti - otrajā vietā Timijs Hansens (208 punkti), bet trešajā vietā Jūhans Kristofešsons (182). Reiņa Nitiša komandas biedrs Andrēass Bakeruds (163 punkti) atkāpies uz piekto pozīciju.

Tikmēr Olsbergs MSE Spānijā izcīnīja 22 punktus un kopsummā šobrīd iekrājusi 297 punktus, kas čempionāta kopvērtējumā ļauj nosargāt otro vietu. Pirmajā vietā atrodas Team Peugeot-Hansen (374), kamēr trešajā – SDRX (268).

Reiņa Nitiša starts FIA pasaules rallijkrosa čempionātā iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz LDz Ritošā Sastāva Serviss, Ošukalns, Sonora, LEC, Ruckpack, kā arī Jēkabpils pilsēta, Brēķu Studenti, certes.lv, DLLA, Inos, SRT, Stihl, Viking un XL Transports. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls Delfi.

Vairāk informācijas par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām atradīsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Pasaules RX interneta mājaslapa: http://www.fiaworldrallycross.com/

Spānijas posma interneta mājaslapa: http://www.circuitcat.com/en/

Turcijas posma interneta mājaslapa: http://intercitypark.com/

Atstājiet komentāru