2023.gada 24. septembris

Agris, Agrita

Latvijas rallijkrosa kausa 3. posma Biržos skatītāju ceļvedis

Latvijas rallijkrosa kausa 3. posma Biržos skatītāju ceļvedis

Ik gadu Salas novada Biržos, auto trasē "Baroni", vietējos un novada viesus priecē sacensību seriāla Žiguļu kauss dalībnieki, ar vienām no sezonas spilgtākajām sacensībām. Šī gada 20. augusts nebūs izņēmums, taču šoreiz tās nebūs vien VAZ auto sacensības, bet gan Latvijas rallijkrosa kausa 3. posms. Par to, kas mainījies, kāpēc izveidots jauns nosaukums un kas plānots nākotnē šī pasākuma ietvaros mūs informē sacensību rīkotājs Ainars Vasilis.

 

- Kas, kur, kad?

"Pamatlietas, kas jāzina katram sacensību apmeklētājam: Latvijas rallijkrosa kausa 3. posms norisināsies jau šo sestdien, autotrasē "Baroni", kas atrodas Biržos, Salas pagastā, vien dažu kilometru attālumā no Jēkabpils. Sacensību diena sāksies ar brīvajiem treniņiem jau 8.00 no rīta, bet pirmie kvalifikācijas braucieni sāksies 10.30 . Sacensību diena noslēgsies ar uzvarētāju apalvošanu. "

 

- Kādēļ šogad sacensībām jauns nosaukums un ieskaites klases?

"Latvijā līdz šim nav bijis Latvijas rallijkrosa čempionāta, taču interese par šādām sacensībām ir, tādēļ šogad entuziastisku vīru virsvadībā izveidots Latvijas rallijkrosa kauss, kas iekļauts Latvijas Automobiļu federācijas oficiālajā kalendārā. Ja līdz šim Biržos mūs priecēja žiguļu kauss, kas bija kluba pasākums, tad šogad 20. augustā uz starta stāsies ne tikai žiguļi (tagad saukta par Lada RX klasi), bet arī Super1600 klases spēkrati ar 1,6 litru turbomotoriem un priekšējo riteņu piedziņu; Touring 2000 klases spēkrati ar motora tilpumu līdz diviem litriem un vienas ass piedziņu."

 

- Vai jau ir zināms kāds skaits dalībnieku plānots šajās sacensībās?

"Ņemot vērā izmaiņas sacensību nolikumā un stingrākas prasības auto un sportistu drošības ekipējumam, domājams, ka šogad dalībnieku skaits būs nedaudz mazāks kā iepriekš, tie varētu būt aptuveni 40 dalībnieki."

 

- Kur ir iespējams iegādāties biļetes uz sacensībām Biržos?

"Sacensību ieejas biļetes iepriekšpārdošanā maksā 5 EUR, bet sacensību dienā to cena būs 7 EUR. Tāpēc aicinu ikvienu tās iegādāties jau laicīgi. Biļetes iespējams iegādāties ASTARTE NAFTA degvielas uzpildes stacijās Biržos, Jēkabpilī, Līvānos, Pļaviņās, Aknīstē un Viesītē, kā arī Ātruma Cilts kafejnīcā Rīgā."

 

- Vai skatītājus sagaida kādi pārsteigumi?

"Kā vienmēr, rūpēsimies par to, lai skatītājiem būtu interesanta diena. Visiem, kuri būs ieradušies uz sacensībām, būs iespēja piedalīties bezmaksas loterijā, kuras galvenā balva būs brauciens kopā ar Reini Nitišu īstā rallijkrosa Supercar klases automašīnā. Sacensību starplaikos līdzjutēji varēs vērot aviomodelistu šovu, iegādāties Reiņa Nitiša fanu atribūtiku, darbosies arī "Lūša radošā darbnīca bērniem", kurā būs iespēja iesaistīties radošās aktivitātēs – gatavot lidojošus objektus, zīmēt, līmēt un spēlēt lūša pēdu dambreti."

 

 

 

 

Sacensības Biržu autotrasē "Baroni" iespējams noorganizēt pateicoties atbalstam, ko sniedz: SIA "ASTARTE-NAFTA", SIA "Aldaris", Jēkabpils pilsētas pašvaldība, SIA "LC Būve", SIA "Sedumi", SIA "Huberts", SIA "Dižmežs", "Zīlānietis", SIA "Silpec", SIA "GJ Grupa".

 

Kā arī, mums ir izveidojusies lieliska draudzība ar SIA "Ošukalns", SIA "Ošukalns celtniecība", SIA "Aidava", SIA "Brēķu studenti", SIA "DLLA", SIA "Jēkabpils PMK", SIA "Miķelāni bekons", laikraksts "Ceturtdiena", "Venden", "Red bull", "Tomato pica", t/c “Aura”, t/c “Sēlija”,

"Ātruma cilts", SIA "Aija audio", kā arī šo ikmēneša izdevumu "Vērtīgs".

 

Oficiālais medijs “Jaunais Vēstnesis”.

Oficiālais radio “Radio1”.

 

Sacensības organizē “SKN Sports”, Salas novada dome, Rallycross.lv

Atstājiet komentāru