2022.gada 19. augusts

Imanta, Melānija

Reinis Nitišs pārceļas uz Eiropas čempionātu

Reinis Nitišs pārceļas uz Eiropas čempionātu

Jēkabpilietis Reinis Nitišs 2018. gada rallijkrosa sezonā pievienosies somu SET Promotion komandai, lai FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klasē startētu visos piecos posmos. Nitiša rīcībā būs M-Sport rūpnīcā būvēta Ford Fiesta RX Supercar automašīna.

Somu rallijkrosa komanda SET Promotion tika izveidota 2003. gadā, un kopš tā laika ir iekrājusi nozīmīgu pieredzi un zināšanas rallijkrosa automašīnu apkalpošanā gan priekšpiedziņas, gan arī pilnpiedziņas klasēs. Lai gan komandas nesenākie panākumi saistās ar priekšpiedziņas Super1600 klasi, SET Promotion pērn spēra soli savā attīstībā, apkalpojot WorldRX startējušo komandu GRX un Niklasu Gronholmu, ar kura pērn izmantoto M-Sport Ford Fiesta RX Supercar auto šogad startēs Reinis Nitišs.

Reini Nitišu un SET Promotion saista sena vēsture – pirmo reizi sadarbība uzsākta 2013. gadā, kad Nitišs startēja EuroRX Super1600 klasē un sezonas izskaņā izcīnīja Eiropas čempiontitulu. Neskatoties, ka 2014. un 2015. gadā Nitišs pārgāja uz Olsbergs MSE komandu un startēja WorldRX, sadarbība ar SET Promotion komandas vadītāju Jusi Pinomaki turpinājās, jo arī somu speciālists šajā laikā darbojās Olsbergs MSE. Tikmēr 2016. un 2017. gadā abu ceļi vēlreiz krustojušies, kad Nitišs neliedza savu padomu un zināšanas Pinomaki izveidotajai RX Academy.

Savā braucēja karjerā man tikai vienu reizi, Olsbergs MSE laikā, bijusi salīdzinoši brīva starpsezona – kad nav jādomā par jaunu līgumu un ceļu, kādā turpināt savu karjeru. Arī šogad mēs ilgu laiku izskatījām daudz un dažādus variantus, ko darīt turpmāk – varu Jums apstiprināt, katru reizi skaitīt visus “par” un “pret” ir ļoti, ļoti sarežģīts process, kas prasa nevienu vien nervu šūnu.

Izvērtējot 2018. gada plānus, man bija būtiski gan turpināt sacensties rallijkrosā, gan saglabāt vietu “padokā”. Tāpat arī nodrošināt iespēju startēt Biķerniekos – savu fanu un atbalstītāju klātbūtnē. Svarīgi bija arī parūpēties par iespējami augstvērtīgu savu prasmju izkopšanu.

Par labu SET Promotion izlēmām, jo mums iepriekš izvērtusies veiksmīga sadarbība, turklāt, komandā kā konsultants darbojas pasaules rallija čempions Markuss Gronholms, kura padomi noteikti ļaus uzlabot manu sniegumu. Cik man zināms, komandai šogad būs uzticētas vairākas automašīnas, kas startēs dažādās klasēs – lai gan noslodze būs liela, paļaujos uz komandas iepriekš demonstrēto profesionalitāti augstvērtīgi veikt visus pienākumus.

SET Promotion bāze atrodas Somijā, un man būs iespēja tur atrasties un gūt papildu zināšanas arī par auto uzbūvi, regulējumu izvēli un komandas vadīšanu.

Tikai laiks rādīs, vai šis bijis pareizais lēmums, bet vienu varu teikt droši – kedas uz vadža vēl neesmu gatavs kārt!” par 2018. gada plāniem izsakās Reinis Nitišs.

Nespēlēsim liekas paslēpes, rallijkrosa pasaules finansiālajā pusē šogad nav notikušas būtiskas izmaiņas, un pilotiem joprojām ir jānodrošina nozīmīga daļa gada budžeta. Turklāt, šī maksa gadu no gada tikai paaugstinās – komandas cīņā par goda pjedestālu vēlas ieguldīt arvien lielākus līdzekļus.

Augot rallijkrosa popularitātei, čempionātam pievienojušies vairāki autoražotāji, kam ir sava mārketinga stratēģija. Līdz ar to, šādas komandas pamatsastāvā Latvijas autosportistam vietu šogad varēja nodrošināt vien ar ļoti lielu budžetu, kas kompensētu Latvijas mārketinga tirgus lielumu. Savukārt, privātas komandas sastāvā, pasaules čempionātā sasniegt augstu rezultātu un dalību finālā šogad būs liela veiksme – bet starts augstākajā līgā nav mūsu šī brīža “pašmērķis”.

Apzinoties mūsu finansiālās iespējas, izvērtējot visus piedāvājumus, šoreiz izlēmām pakāpties vienu solīti atpakaļ uz Eiropas čempionāta Supercar klasi, kurā varēsim kvalitatīvi startēt visos posmos. Turklāt, tas ļaus saglabāt iespēju sezonas laikā piedalīties arī citās sacensībās, lai Reinis varētu turpinātu savu izaugsmi,” Reiņa Nitiša tēvs un menedžeris Aigars Nitišs.

Ir patiešām lieliski, ka atkal varēsim strādāt kopā ar Reini! 2013. gadā mēs izcīnījām Eiropas čempiontitulu Super1600 klasē, un tagad mērķis ir izdarīt to pašu arī Supercar klasē. Tas noteikti būs ļoti sarežģīti, bet mēs esam gatavi smagi strādāt, lai to sasniegtu. Turklāt, neskatoties uz savu vecumu, Reinis ir iekrājis ļoti nozīmīgu pieredzi augstākās raudzes rallijkrosa sacensībās, kas ļauj cerēt uz labiem rezultātiem sezonas gaitā.

Tāpat Reiņa Nitiša pievienošanās SET Promotion lieliski atbilst mūsu un GRX kopīgajai stratēģijai, palīdzēt jaunajiem rallijkrosa pilotiem – no paša pirmsākuma RX Academy līdz pat startam WorldRX,” SET Promotion vadītājs Jusi Pinomaki.

Reiņa Nitiša dalība FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Circle K, Citadele, Latvijas Gāze, Ošukalns un Jēkabpils Dome, kā arī Gefa Latvija, Hertz, If, Light Guide Optics International, Pasaules Optika, Radex, RA Events un Sonora. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram /reinisnitiss, Twitter @ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficial un YouTube /ReinisNitissOfficial.

Vairāk par SET Promotion uzzināsiet http://www.setpromotion.com/.

2018. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta kalendārs, Supercar klase:

  1. SPĀNIJA – BARSELONA – 14./15. APRĪLIS

  2. BEĻĢIJA – METĒ – 12./13. MAIJS

  3. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 30. JŪNIJS/ 1. JŪLIJS

  4. FRANCIJA – LOJAKA – 1./2. SEPTEMBRIS

  5. LATVIJA – RĪGA – 15./16. SEPTEMBRIS

PAR REINI NITIŠU

Reinis Nitišs FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā ar priekšpiedziņas Super1600 klases auto debitēja 2012. gadā, kad piedalījās piecos sezonu noslēdzošajos posmos, savu pirmo ieskaites punktu izcīnot jau pirmajās sacensībās Zviedrijā. 2013. gada sezonā pilnveidojot savas prasmes, Nitišs turpināja startēt Super1600 klasē, SET Promotion komandas sastāvā piedaloties visos sezonas posmos – kopumā izcīnot sešas uzvaras, kas sezonas izskaņā nodrošināja pašu augstāko rezultātu – Eiropas čempiontitulu.

Sagaidot 2014. gada sezonu, rallijkrosa sabiedrība pieredzēja pamatīgas pārmaiņas – tika mainīta sacensību hierarhija, rallijkrosam piešķirot pasaules čempionāta statusu.

Arī Reinis Nitišs spēra soli uz priekšu un pieteicās startam jaunizveidotajā pasaules rallijkrosa čempionātā ar pilnpiedziņas Supercar auto. Olsbergs MSE komandas sastāvā Nitišam bija spoža sezona, kuras laikā jēkabpilietis uzvarēja Norvēģijas posmā, pasaules čempionāta sezonu noslēdzot kopvērtējuma 3. vietā. Arī trīs nākamos gadus Reinis Nitišs dažādu komandu sastāvā startēja FIA pasaules rallijkrosa čempionātā – Olsbergs MSE (2015), All-Inkl.com Münnich Motorsport un Olsbergs MSE (2016) un EKS (2017).

2018. gads iezīmēs jaunu pagrieziena punktu Reiņa Nitiša rallijkrosa karjerā – jēkabpilietis atkārtoti pievienosies SET Promotion komandai, kurā faktiski uzsāka savu karjeru. Šoreiz gan ar būtiski atšķirību – dalība FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā notiks jaudīgākajā Supercar klasē.

###

Vairāk: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, SIA, M: +371 2655 7801, E: janis@raevents.lv

Atstājiet komentāru