2021.gada 2. decembris

Meta, Sniedze

Notiks projekta „Sēlijas stārķu ceļš” noslēguma pasākums (FOTO)

Piektdien, 27. Augustā no pl. 11 00 Kaldabruņas skolā aicinām uz lielo projekta noslēguma pasākumu „Stārķīša svētki”. Datumu noteikti atzīmējam visu ģimeņu kalendāros, jo šī diena gādās par labām emocijām un kopābūšanas prieku uz gaidāmā rudens sliekšņa, , informē biedrības "Ūdenszīmes" vadītāja Ieva Jātniece.

Šajā dienā notiks vairākas darbnīcas:

„Lieli prieki mazā dīķī” – vizināšanās ar laivām un nelieliem, oriģināliem peldlīdzekļiem biedrības teritorijā esošajā dīķī. Dabnīcu vadīs biedrība „Sēlijas laivas”, viss notiks droši un kontrolēti, tomēr – vismaz bērniem ir jāpaņem līdzi rezerves drēbju komplekts.

 „Pirts mammām un bērniem” -  pārvietojamās pirts demonstrācija un iespēja to izmantot, stāsti un darbnīcas par ārstniecības augiem veselībai un virtuvei. Darbnīcu vadīs zīmola „Sajūti dabu” izveidotāja Ligita Elksnīte no Radžupes Vilkupurviem.

„Kaimiņu zirgi” – izjādes ar ponijiem, kurus viesos atvedīs biedrība ‘’Jāšanas klubs „Gaita’’ no Bebrenes pagasta. 

Šāds pasākums noteikti nevar norisināties bez mūzikas, un par to gādās Lauma Kazaka. 

Lai nejauktu ar Sēlijā iemīļoto mūziķi Kārli Kazāku, mazliet vairāk pastāstīsim par Laumu -  viņa ir komponiste un mūziķe. Līdzšinējie oriģinālmūzikas projekti iekļauj sadarbību ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem Baltijas jauno komponistu meistarklasēs 24. Latviešu mūzikas svētkos Madonā (2021), sadarbību ar Latvijas Radio 1 Dzejas un mūzikas raidījumu ciklā “Dzejas trubadūri” (2021), sadarbību ar diriģentu Māri Sirmo un Valsts Akadēmisko kori “Latvija” (2020), dalību Pētera Vaska fonda rīkotajā jauno komponistu konkursā (2020), māksliniecei Edītei Pauls-Vīgnerei veltītu koncertprogrammu sadarbībā ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju mākslinieces personālizstādē “Kafijas kantāte” (2020), kormūzikas opusa pirmatskaņojumu sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (JVLMA) jaukto kori Mūsdienu mūzikas festivālā “deciBels” (2019) u.c. Lauma ir līdzveidotāja Solfeg.io – starptautiski atzītai mūzikas mācību lietotnei bērniem un jauniešiem un vada Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platformu, kas apvieno dzejniekus, mūziķus un kultūras pētniekus, lai radītu dzejas izrādes un oriģinālmūziku. Lauma darbojas kā pedagogs mūzikas skolā “Muzikālā darbnīca”, pašreiz studē JVLMA doktorantūrā un šī gada septembrī kopā ar radošo komandu prezentēs dzejas un mūzikas CD “Tu sauci mani vārdā – upju līnijās”.

Laumas radošajiem projektiem var sekot līdzi Facebook: Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platforma.

Protams, izbaudīs arī  pašu izveidoto vidi - fotorāmis ar zelta āboliem ir gana grezns, un Mākslas dienā izgatavotie vēja zvani jau ieskandina nākamo pasākumu.
Par to, lai visi paspētu piedalīties visās darbnīcās, justos ērti un priecīgi, gādās pasākuma vadītājs Jānis Dzimtais.

Aktivitātes dalībniekiem ir bezmaksas.

Aicina ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās situācijas ierobežojumus.

Atstājiet komentāru